تویوتا کمری، سدان سایز متوسط تویوتاست که مدت‌ها از تولید آن می‌گذرد. بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که عمر کمری دیگر تمام شده و جذابیتی ندارد، اما این خودروساز در سال ۳۰۰ هزار دستگاه کمری را به خانواده‌ها، رانندگان و هرکسی که به خودروی اقتصادی علاقه دارد، فروخته است.

اکنون تویوتا نهمین نسل کمری را با مدل سال ۲۰۲۵ معرفی کرده است. این نسل تنها در نسخه هیبریدی ارائه شده و مشتریان می‌توانند نمونه دیفرانسیل جلو و یا تمام چرخ محرک را بخرند. تریم‌های آن عبارتند از LE , SE , XLE و XSE.

مشخصات فنی تویوتا کمری 2025

پیشرانه ۲.۵ لیتری با سیستم هیبریدی و موتور الکتریکی همراه شده است. نسخه دیفرانسیل جلو، دو موتور الکتریکی دارد و ۲۲۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. در نسخه دو دیفرانسیل، یک موتور برقی نیز در محور عقب تعبیه شده که مجموع خروجی را به ۲۳۲ اسب بخار می‌رساند.

هر دو پیشرانه با گیربکس CVT هماهنگ شده‌اند. برای سیستم هیبریدی، یک باتری لیتیوم یونی در نظر گرفته شده، که ظرفیت آن اعلام نشده است. به نظر می‌رسد که پیشرانه V6 در کمری از بین رفته است.

معرفی تویوتا کمری 2025

طراحی تویوتا کمری 2025

نسل نهم کمری به طرز سنگینی بازطراحی و اصلاح شده است، اما کاملا جدید نیست، چراکه کمری ۲۰۲۵ براساس پلتفرم TNGA-K (مشابه نسل هشتم) ساخته شده است. البته سیستم تعلیق بازسازی شده و شوک‌ها و فنرهای جدید دارد، این تغییر بر هندلینگ و چابکی تاثیرگذار است.

ظاهر کمری ۲۰۲۵ مشابه نسل هشتم آن است. یک جلوپنجره بزرگ و چراغ‌های باریک برای قسمت جلویی در نظر گرفته شده است. ویژگی‌ مدل جدید شامل چراغ‌های جلو و عقب LED است. رنگ‌های جدید Ocean Gem و Heavy Metal برای بدنه ارائه شده است و در عین حال رنگ‌های کنونی مانند Ice Cap , Wind Chill Pearl , Underground و … نیز دردسترس هستند.

معرفی تویوتا کمری 2025

قسمت پایینی تریم XSE ، مشکی بوده و با رینگ‌های ۱۹ اینچی همراه است. رنگ مشکی Midnight متالیک برای سقف درنظر گرفته شده است، که با رنگ‌های بدنه Ocean Gem Wind Chill Pearl , Heavy Metal و قرمز Supersonic همراه می‌شود.

کابین و امکانات تویوتا کمری 2025

داخل کابین، نمایشگر ۷ اینچی صفحه کیلومتر و نمایشگر ۸ اینچی اطلاعات و سرگرمی دیده می‌شود. تریم‌های XLE و XSE با نمایشگر ۱۲.۳ اینچی ارائه می‌شوند. از سیستم‌های اپل کار پلی، اندروید اتو و شارژر وایرلس پشتیبانی می‌شود. در تریم‌های سطح بالا، یک هداپ دیسپلی ۱۰ اینچی نیز تعبیه شده است. برای سیتسم صوتی از برند JBL و ۹ اسپیکر استفاده شده است.

معرفی تویوتا کمری 2025

تریم‌های مختلف، تودوزی متفاوتی دارند. کمری SE تودوزی پارچه SofTex با دوخت سفید روی رنگ مشکی یا Boulder دارد. کمری LE روکش پارچه‌ای با طرح امواج اقیانوس دارد. برای کمری XSE چرم مشکی یا قرمز روشن در نظر گرفته شده است. کمری XLE نیز چرم و تزئینات میکروفایبر دارد. برای این دو تریم می‌توان گرمکن و تهویه صندلی را سفارش داد. علاوه بر آن، شیشه‌های آکوستیک پنجره جلو نیز دردسترس است تا آلودگی صوتی کاهش یابد.

همه تریم‌های کمری ۲۰۲۵ با سیستم Safety Sense 3.0 تویوتا عرضه می‌شوند. این سیستم شامل ویژگی‌هایی مانند هشدار برخورد با قابلیت تشخیص خودرو و عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، دستیار کمک به خروج از خطوط، نظارت بر نقاط کور، نور بالا اتوماتیک، هشدار ترافیک عقب و … است.

برای تریم‌های XLEو XSE پکیج اختیاری Premium Plus ارائه می‌شود. این پکیج شامل دستیار ترافیک، هشدار ترافیک جلو، کمک به تغییر لاین، نمای پانوراما و … است. هنوز اطلاعاتی درباره تریم اسپرت TRD در دسترس نیست.

آمار تولید تویوتا کمری

کمری هنوز هم یک مدل مهم شرکت تویوتا به حساب می‌آید. این شرکت در سال ۲۰۲۲ تعداد ۲۹۵,۲۰۱ دستگاه در آمریکا تحویل داد و به پنجمین خودرو پرفروش در این کشور تبدیل شد. رتبه چهارم نیز مربوط به تویوتا راو۴ بوده که تعداد ۳۹۹,۹۴۱ دستگاه فروخت.

کمری جدید از بهار سال ۲۰۲۴ وارد نمایندگی‌های تویوتا خواهد شد. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari