به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست بر تامین زمین برای تهیه مسکن ایثارگران مشمول ماده ۷ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران تاکید کرد و گفت: طبق همین ماده وزارت راه و شهرسازی موظف به واگذاری زمین به ایثارگران مشمول است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان‌کرد: اسامی افراد مشمول دریافت زمین باید به تفکیک شهرها احصاء و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به تعداد زیاد واجدین شرایط ایثارگران در برخی استان‌ها ابراز امیدواری کرد مشکل مسکن ایثارگران در این استانها با همکاری وزارت راه و شهرسازی برطرف شود.

در این نشست محمد میرزابیگی، معاون سلامت و توانمندسازی اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور این جلسه را درخصوص خدمات به ایثارگران در حوزه مسکن مطرح و برنامه‌های بنیاد در حوزه تامین مسکن ایثارگران را تشریح کرد.

میثم اروز، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست به ارائه گزارشی از وضعیت مشمولان ماده ۷ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اقدامات صورت گرفته برای تامین مسکن ایثارگران پرداخت.

دبیر قرارگاه مسکن ایثارگران همچنین گزارشی از تعداد زمین‌های مورد نیاز ایثارگران در شهرک بهارستان استان اصفهان، شهرک جدید سهند در استان آذربایجان شرقی، شهرک صدرا در استان فارس، مهستان در استان البرز و شهرک مهاجران و امیرکبیر استان مرکزی را به معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ارائه داد.

علیرضا جعفری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز بر همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تامین زمین مورد نیاز مسکن ایثارگران تاکید کرد.انتهای پیام/

source

توسط