برنامه نویسی یکی از مهارت‌های ضروری قرن بیست و یکم است که برای هر کودک و نوجوانی مفید و مهم است. اما چگونه می‌توان به روشی جذاب و سرگرم‌کننده این مهارت را به کودکان آموزش داد که آن‌ها از یادگیری این مهارت ارزشمند زده نشوند و بتوانند برای آینده خود از این مهارت ارزشمند استفاده کنند؟ آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان امری تخصصی است و نباید آسان از آن گذشت.

پلتفرم آموزشی جونیورا پاسخ مناسب این سوال را دارد. جونیورا اولین پلتفرم آموزشی تعاملی مخصوص برنامه نویسی به کودکان در ایران است که با هدف آشنایی کودکان با مفاهیم علوم کامپیوتر و برنامه نویسی به صورت بازی‌محور طراحی شده است. در ادامه بیشتر در مورد جونیورا و پلتفرم آموزشی آن صحبت می‌کنیم.

درباره جونیورا

جونیورا یکی از زیرمجموعه‌های کوئراست که به جامعه برنامه‌نویسان ایران معروف است. هدف از برپایی جونیورا آموزش تفکر رایانشی با کمک برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان است. در نتیجه، آموزش مهارت‌هایی مثل مهارت تفکر منطقی، قدرت تجزیه و تحلیل فرایندها و مسائل، تفکر رایانشی، تفکر خلاق و حل مسئله و غیره جزو عوامل مهم شکل‌گیری جونیورا شد.

ازآنجایی که نیاز جدی به متخصصین فناوری اطلاعات در آینده‌ای نه چندان دور احساس خواهد شد، آموزش این مهارت‌ها در سنین پایین‌تر خالی ضروری خواهد بود. به همین علت، جونیورا با رویکردی نوین، سعی در تربیت این نیروهای متخصص برای آینده ایران عزیزمان دارد.

پلتفرم آموزش تعاملی جونیورا با هدف تسهیل پروسه آموزش به کودکان و نوجوانان طراحی شده و برنامه نویسی را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می‌دهد. در این مطلب به آشنایی بیشتر با پلتفرم تعاملی آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان جونیورا می‌پردازیم.

خط به خط برای واقعی شدن رویاها: پلتفرم تعاملی آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آغاز یک ماجراجویی و یادگیری، از اینجاست؛ جایی که کودکان و نوجوانان برای آموزش برنامه نویسی شروع می‌کنند. دوره‌های ویژه آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان جونیورا، مناسب سنین 9 تا 17 سال است و برای همه بچه‌ها با انواع روش یادگیری طراحی شده است. از نقاشی و بازی گرفته، تا داستان‌سرایی و انیمیشن! کودک شما اهل کدام روش یادگیری است؟

برخی از مزایای پلتفرم آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان جونیورا را در ادامه نام می‌بریم:

محیط تعاملی پلتفرم برنامه نویسی

پلتفرم برنامه نویسی جونیورا یک پلتفرم تعاملی است که ذهن کودکان را در فرآیند یادگیری فعال می‌کند. کودکان می‌توانند با استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند جونیورا برنامه‌های خود را بنویسند، اجرا و اصلاح کنند و به اشتراک بگذارند. همچنین کودکان می‌توانند با دیگر کاربران جونیورا در ارتباط باشند و از تجربیات و ایده‌های یکدیگر استفاده کنند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این پلتفرم، این است که تمرین‌هایی که دانش‌آموزان پس از یادگیری حل می‌کنند، توسط پلتفرم بصورت خودکار بررسی می‌شود و پاسخ آن به دانش آموز ارائه می‌گردد.

بازی‌محور بودن آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در پلتفرم جونیورا

جونیورا یک پلتفرم بازی‌محور است که کودکان را با چالش‌ها و مسائل جذاب و سرگرم‌کننده روبرو می‌کند. کودکان با حل این چالش‌ها نه تنها مفاهیم علوم کامپیوتر و برنامه نویسی را یاد می‌گیرند، بلکه این محتواهای آموزشی بازی محور باعث می‌شود که کودکان انگیزه و اعتماد به نفس خود را در یادگیری برنامه نویسی افزایش دهند.

طراحی کاربری و نوشتار مناسب کودک و نوجوان

جونیورا یک پلتفرم آموزشی با طراحی کاربری UI و UX مناسب کودک و نوجوان است که با توجه به نیازها و علایق این گروه سنی طراحی شده است. رابط کاربری این پلتفرم ساده، رنگارنگ، جذاب و دوستانه است که کودکان را به استفاده از آن ترغیب می‌کند. همچنین جونیورا دارای زبان‌های برنامه نویسی مختلفی است که کودکان می‌توانند بر اساس سطح و تمایل خود از آن‌ها انتخاب کنند.

طراحی مناسب موبایل پلتفرم آموزشی جونیورا

جونیورا یک پلتفرم موبایل فرندلی است که کودکان می‌توانند از طریق تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر به آن دسترسی داشته باشند. جونیورا به گونه‌ای طراحی شده است که بر روی هر نوع دستگاهی به خوبی کار می‌کند و کودکان را از محدودیت‌های فنی در یادگیری برنامه نویسی رها می‌کند.

چندزبانه بودن پلتفرم آموزشی جونیورا

جونیورا یک پلتفرم چند زبانه است که کودکان می‌توانند بر اساس زبان مدنظر خود از آن استفاده کنند. جونیورا دارای زبان‌های مختلفی مانند فارسی و انگلیسی است که کودکان می‌توانند بر اساس تنظیمات از بین آن‌ها انتخاب کنند. این امکان باعث می‌شود که کودکان بتوانند به راحتی و با درک بیشتر از پلتفرم جونیورا استفاده کنند.

ارائه گواهینامه معتبر آموزشی در جونیورا

علاوه بر همه مزایا و امکانات فوق‌العاده در پلتفرم آموزشی و محتوای درسی جونیورا، گواهینامه معتبر آموزشی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این گواهینامه معتبر که مستقیما از طرف جامعه برنامه‌نویسان ایران به شما تقدیم می‌شود، قطعا اعتبار دانش فنی کُدآموزان جونیورایی خواهد بود و مسیر روشن آینده فرزندان‌مان را درخشان‌تر خواهد کرد.

هدیه رونمایی از پلتفرم جونیورا — دوره رایگان

دوره بلوک‌آپ استارتر دوره رایگانی است که توسط جونیورا توسعه داده شده تا شما بتوانید بهتر با محیط این پلتفرم آموزشی آشنا شوید. برای استفاده از این دوره نیازی به ورود در سایت نیست و می‌توانید به‌عنوان کاربر مهمان از آن استفاده کنید.

دوره استارتر دارای 8 درس‌نامه، 25 تمرین و 2 پروژه است. این درس‌نامه‌ها هم در سه مسیر هزارتو، نقاشی و انیمیشن ارائه می‌شود که آشنایی بیشتر شما با پلتفرم و شیوه آموزشی جونیورا را فراهم می‌کند.

جونیورا هرروز توسعه داده می‌شود و موارد جدیدی به دوره‌ها و مسیرهای آموزشی آن اضافه می‌شود. همین حالا یادگیری برنامه نویسی را با جونیورا شروع کنید.

پاسخ به برخی سوالات متداول شما

جونیورا برای چه گروه سنیای مناسب است؟

دوره‌های جونیورا برای گروه سنی 9 تا 17 سال دوره‌های متفاوتی دارد.

جونیورا چه زبانهای برنامه نویسی را پشتیبانی میکند؟

اسکرچ و پایتون جزو زبان‌های برنامه نویسی هستند که در دوره‌های جونیورا آموزش داده می‌شود. در ادامه زبان‌های برنامه‌نویسی دیگری هم به این مجموعه اضافه خواهد شد.

کلاسهای آنلاین چگونه برگزار میشوند؟

کلاس‌های آنلاین با حضور معلم برگزار می‌شوند و محتوای آموزشی و تمرین‌ها در پلتفرم آموزشی هم در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

source

توسط