گذشته از خودروهای اسپرت و سوپراسپرت، پیکاپ‌های شش چرخ نیز همواره جایگاه مهمی در میان محصولات هنسی دارند. خانواده پیکاپ‌های هنسی ولوچی رپتور که براساس فورد F-150 رپتور شکل گرفته، در هر دو نسخه عادی و سه محور به فروش می­‌رسد. اما نسخه R که به تازگی به این سری اضافه شده، براساس فورد F-150 رپتور R ساخته شده است، که در حالت استاندارد پیشرانه 5.2 لیتری V8 با 710 اسب­‌بخار قدرت و 868 نیوتن‌متر گشتاور به همراه گیربکس 10 سرعته اتوماتیک را در اختیار دارد.

مبدل گشتاور تقویت شده در ولوچی رپتور 6X6، خروجی پیشرانه را به هر دو محور انتقال می­‌دهد، درحالی‌که شاسی تقویت شده نیز امکان رانندگی سریع و پرش در مسیرهای بی‌راهه را فراهم خواهد کرد.

هنسی ولوچی رپتور 6X6

در نسخه دو محور رپتور R، می­‌توان خروجی پیشرانه را به 1014 اسب‌­بخار قدرت و 1190 نیوتن‌متر گشتاور افزایش داد. ولوچی رپتور 6X6 از نظر خروجی پیشرانه بدون تغییر باقیمانده است، اما بنابر اعلام هنسی، با افزایش طول سازه و اضافه شدن دومین اکسل یکپارچه با قفل دیفرانسیل، توانایی آن تا 50 درصد بیشتر از گذشته خواهد بود.

فاصله کف تا سطح زمین به 76 میلیمتر رسیده است، درحالی‌که کمک­‌فنرهای فعال ساخت Fox و رینگ‌های 20 اینچی با تایرهای 37 اینچی هم به آن اضافه شده است.

هنسی ولوچی رپتور 6X6

هرچند وزن ولوچی رپتور 6X6 حدود 3 تن اعلام شده است، اما طول محفظه بار با افزایش 76 سانتیمتری به 2.43 متر رسیده و ظرفیت بارگیری هم 45 درصد بیشتر خواهد بود.

سپرهای فولادی جدید، نوارها و نشان‌های هنسی و پلاک با شماره سریال در کابین و زیر کاپوت، از دیگر تغییرات ظاهری این خودرو به‌شمار می­‌آید.

تریم داخلی بدون تغییر باقیمانده است، اما بنابر سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود.

هنسی ولوچی رپتور 6X6 با قیمت پایه 499,999 دلار به فروش می‌­رسد. این مبلغ، هزینه خرید فورد F-150 رپتور R و سپس تغییرات فوق الذکر را شامل می‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط