ولوو EM90 ، مینی ون برقی لوکس

ولوو EM90 برقی مدل ۲۰۲۴ ، مینی ونی لوکس ، دارای درب های کشویی در طرفین و طرح شش صندلی و دیفرانسیل عقب است.

به گزرش آخرین خودرو، اگرچه هر ولوو جدیدی که در سال های اخیر عرضه شده است یک SUV بوده است، اما در مورد EM90 این طور نیست. این اولین مینی ون برند سوئدی است که با درب های کشویی در دو طرف کامل شده است. با استفاده از موقعیت ولوو در زیر چتر عظیم شرکت جیلی، این مینی ون عمدتا بر پایه زیکر ۰۰۹ (Zeekr 009) است، اما با ظاهری متفاوت.

طراحی ظاهری ولوو EM90

ولوو EM90 سوار بر رینگ های ۱۹ یا ۲۰ اینچی با ظاهری بهینه شده از نظر آیرودینامیک ، نمای جلوی بازطراحی شده ای در مقایسه با زیکر ۰۰۹ دارد. از یک “جلو پنجره” نورانی ظریف تر و چراغ های جلوی جدید استفاده می کند که پس از شاسی بلند EX90 برقی ارائه شده است. در حالی که عقب به طور ماهرانه ای با چراغ های عقب جدید به روز شده است که تا روی ستون ها گسترش می یابد تا با زبان طراحی ولوو هماهنگی بهتری داشته باشد.

مینی ون ولوو EM90 بسیار بزرگ است و ۵۲۰۶ میلی متر (۲۰۵ اینچ) طول، ۲۰۲۴ میلی متر (۷۹.۶ اینچ) عرض و ۱۸۵۹ میلی متر (۷۳.۱ اینچ) ارتفاع دارد. فاصله بین دو محور آن ۳۲۰۵ میلی متر (۱۲۶ اینچ) است و وزن آن ۲۷۶۳ کیلوگرم است.

کابین ولوو EM90

این مینی ون جعبه ای براق با فضایی برای شش نفر در سه ردیف ارائه می شود، اما شما می خواهید در ردیف وسط بنشینید، جایی که یک جفت صندلی راحت مجهز به سرد کن وجود دارد که به جلو و عقب می چرخند. با توجه به اینکه بی ام و سری ۷ دارای صفحه نمایش ۳۱.۳ اینچی است که از سقف جمع می شود، این ولوو نیز از صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی استفاده می کند که از ردیف بالای سر جمع می شود.

تقریباً به همان اندازه، صفحه نمایش لمسی سرگرمی و اطلاعات، ۱۵.۴ اینچی است که دسترسی به اکثر عملکرد ها را فراهم می کند زیرا کنترل های معمولی و فیزیکی به حداقل می رسد. صفحه نمایش بزرگ وسط با یک صفحه پشت کیلومتر کاملا دیجیتال همراه است که این روز ها تقریباً به یک امر عادی تبدیل شده است. ولوو اشاره می کند که صندلی های عقب می توانند یک «تئاتر، اتاق جلسه یا اتاق خواب» با یک سوئیچ یا با یک فرمان صوتی برای تغییر تنظیمات پنجره ها، صندلی ها، صفحه نمایش، روشنایی و تهویه مطبوع باشند. سیستم صوتی Bowers & Wilkins با ۲۱ بلندگو نوید تبدیل EM90 را به “سالن کنسرت خصوصی در حال حرکت” می دهد.

مشخصات فنی ولوو EM90

قدرت توسط یک موتور الکتریکی نصب شده در عقب تامین می شود که ۲۶۸ اسب بخار (۲۰۰ کیلو وات) قدرت دارد که برای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در ۸.۳ ثانیه مناسب است. در حالی که ولوو EM90 فعلاً فقط RWD (چرخ عقب محرک) است، زیکر ۰۰۹  همچنین با یک سیستم دو موتوره بسیار قوی تر AWD (تمام چرخ محرک) با قدرت فوق العاده ۵۳۶ اسب بخار و شتاب ۴.۵ ثانیه عرضه می شود.

مانند مدل خواهر خود، یک بسته باتری عظیم ۱۱۶ کیلو وات ساعتی را می توان از ۱۰ تا ۸۰ درصد در کمتر از ۳۰ دقیقه شارژ کرد. حداکثر برد پیمایشی ۴۵۹ مایل (۷۳۸ کیلومتر) ذکر شده است، که این در چرخه آزمایش خودرو های سبک چین (استاندارد CLTC) است. مشابه EX90، این مینی ون بدون آلایندگی، از شارژ دو طرفه برای استفاده توسط وسایل نقلیه دیگر یا لوازم خانگی پشتیبانی می کند.

ولوو می گوید EM90 در حال حاضر برای پیش سفارش در چین در دسترس است، جایی که رقیب دیگر مینی ون های سطح بالا مانند لکسوس LM و بیوک GL8 است. بازارهای بیشتر در دست بررسی هستند.

source

توسط