غلامرضا صالحی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:  با توجه به تنوع اجرای پروژه های عمرانی و همچنین گستردگی مأموریت بنیاد مسکن در سطح شهرها و روستا، تمامی فعالیت های این نهاد انقلابی در بخش‌های اعتبارات استانی، ملّی و داخلی انجام می شود.

 به گفته وی در حوزه طرح های روستایی دولت تمام وظایف عمرانی خود را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نماینده خود محول کرده و بالطبع اعتبارات عمرانی روستاها به بنیاد مسکن واگذار می شود. همچنین بر اساس قانون تمامی وظایف دولت در حوزه بازسازی مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی به بنیاد مسکن واگذار شده است. 

صالحی ادامه داد: در حوزه مسکن شهری هم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مأموریت هایی مثل مسکن مهر، اقدام ملی و طرح نهضت ملی را که از طرف دولت به این نهاد انقلابی محول شده به عهده دارد. به عنوان متولی ساخت مسکن، پروژه هایی را در سطح کشور در حال اجرا دارد که مجموع این وظایف قانونی حجم قابل ملاحظه ای از گردش مالی را برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

رئیس بنیاد مسکن افزود: طبیعتاً چنین گردش سنگین مالی نیازمند یک نظارت عالیه از سوی دستگاه های مسئول است. به همین دلیل تفاهم نامه اخیر با هدف هم افزایی و بهبود عملکرد سیستم و کارایی بیشتر مالی میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز اطلاعات مالی کشور منعقد شده است. 

 هادی خانی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس مرکز اطلاعات مالی مبارزه با پولشویی نیز در خصوص گردش مالی بنیاد مسکن  گفته بود: قطعاً مجموعه بنیاد مسکن و گردش مالی بالایی که در مجموعه پروژه ها وجود دارد می تواند در رصد جریانات مالی در تقویت جریان مبارزه با پولشویی مؤثر باشد.

وی ضمن تأکید بر برخورد با فعل در پولشویی اظهار کرد: نوع نگاه مبارزه با پولشویی برخورد با فعل است. باید به سمتی برویم تا مانع شویم که اشخاص فاسد بتوانند از پول های کثیفشان استفاده کنند و به مرور زمان انگیزه فساد از بین برود. 

پیش از این هم سهرابی، معاون بنیاد مسکن در خصوص آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت پوشش بنیاد گفته بود: ۱۶۷ هزار و ۷۰۰ واحد نهضت ملی در شهرها اجرایی شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: علاوه بر تعداد واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد، ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شهری اقشار کم درآمد نیز در حال اجراست که در مجموع در بخش شهری، بنیاد مسکن ۱۸۴ هزار و ۲۰۰ واحد را در دست احداث دارد.

source

توسط