چند ماه پس از رونمایی جیلی پرفیس، اکنون سازنده از برنامه صادرات این خودرو به سایر کشورها خبر داده است. جیلی پرفیس از سال 2020 در بازار حضور دارد، ضمن­ این‌که نسخه دیگری از آن با لقب L هم در سال 2023 معرفی شده است، هرچند که تولید هر دو مدل به صورت همزمان ادامه دارد. البته پرفیس L برای عرضه در سایر بازارها انتخاب شده است، بدون آن‌که پسوند L را به همراه داشته باشد.

طراحی جیلی پرفیس

جیلی پرفیس براساس پلتفرم CMA شکل گرفته که با همکاری جیلی و ولوو طراحی شده است.

ابعاد بدنه جیلی پرفیس در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.825، 1.88، 1.469 و 2.8 متر اعلام شده که نسبت به مدل قبلی در طول و عرض به ترتیب 40 و 11 میلیمتر افزایش یافته و تقریبا به نسل قبلی تویوتا کمری نزدیک شده است.

جیلی پریفیس

طراحی بدنه جیلی پرفیس به واسطه تغییر در طراحی سپرهای جلو و عقب، چراغ‌های جلو و عقب و جلوپنجره، از مدل قبلی متمایز شده هرچند که در فرم کلی، به گذشته خود وفادار مانده است. البته در مدل صادراتی با تغییر در طراحی سپر عقب و خروجی اگزوز مواجه هستیم.

کابین و امکانات جیلی پرفیس

طراحی فضای کابین جیلی پرفیس به محصولات جدید این برند شباهت دارد. گذشته از نمایشگر عمودی روی داشبورد، باید به انتقال اهرم تعویض دنده به ستون فرمان اشاره کنیم.

اهالی عربستان می­‌توانند جیلی پرفیس را در دو تریم خریداری کنند. در مدل پایه، چراغ‌های LED، سقف پانوراما، کلاستر 10.2 اینچی، نمایشگر 13.2 اینچی، روکش چرم، کیسه هوای جلو و جانبی و حسگرهای پارک در جلو و عقب بدنه به صورت استاندارد عرضه می‌شود.

جیلی پریفیس

تریم کامل‌تر، موارد بیشتری شامل تهویه صندلی‌های جلو، ایربگ پرده­‌ای، کروزکنترل تطبیق‌­پذیر، ترمز خودکار، دستیار حرکت بین خطوط و تزئین کالیپرهای ترمز با رنگ قرمز را به همراه دارد.

مشخصات فنی جیلی پرفیس

جیلی پرفیس در بازار خاورمیانه با پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوشارژ Drive-E با 218 اسب­‌بخار قدرت و 325 نیوتن‌متر گشتاور عرضه می­‌شود. خروجی پیشرانه از طریق گیربکس 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک به محور جلو منتقل می­‌شود. شتاب صفر تا صد جیلی پرفیس با این پیشرانه، 6.9 ثانیه اعلام شده است.

قیمت جیلی پرفیس

قیمت جیلی پرفیس در عربستان فعلا اعلام نشده است. سدان ارزان‌تر جیلی یعنی امگرند در این کشور با قیمت پایه 57,385 ریال (15,300 دلار) به فروش می‌­رسد.

جیلی قصد دارد پس از معرفی پرفیس در عربستان، این خودرو را به سایر کشورهای خاورمیانه و برخی بازارهای دیگر هم ارسال کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari