سال گذشته، نیسان روگ با چهره جدید در آمریکا معرفی شد. با معرفی نسل جدید همتای این خودرو در بازار جهانی یعنی ایکس-تریل، این شاسی بلند ژاپنی برای مدتی از تغییر چهره بی‌نیاز خواهد بود. البته مدتی پیش و برای جلب نظر مشتریان، نسخه آفرودر N-Trek در اروپا و استرالیا عرضه شد و حالا نسخه جدیدی از این خودرو در وطن اصلی یعنی ژاپن معرفی شده است.

تغییرات ظاهری نیسان ایکس‌تریل

نخستین تغییر نیسان ایکس-تریل به افزایش تجهیزات ارتباط دارد چر اکه از این به بعد، آئینه وسط با دوربین عقب و دوربین 360 درجه در کلیه تریم‌های این خودرو نصب می‌گردد. بنابر اعلام سازنده، عملکرد نمایشگر مرکزی بهبود یافته و رینگ‌های 19 اینچی برای تریم میانی هم قابل سفارش است. در کامل‌ترین تریم هم می‌توان جزئیات متفاوتی برای کابین انتخاب کرد. همچون گذشته، مشتریان ژاپنی می‌توانند تریم آفرودر X-Tremer را برای ایکس-تریل انتخاب کنند که با N-Trek حاضر در سایر بازارها، مشابه است.

بروزرسانی نیسان ایکس-تریل در ژاپن

اما نسخه ویژه 90 سالگی نیسان ایکس-تریل هم به مناسبت سالگرد تاسیس این خودروساز ژاپنی، در سرزمین آفتاب تابان عرضه خواهد شد. تفاوت ظاهری این نسخه با مدل عادی به تزئین حاشیه جلوپنجره، ریل سقفی و نوار روی آئینه‌ها با رنگ مسی و همچنین روکش مشکی برای رینگ‌های 18 اینچی و آئینه‌ها، محدود می‌گردد. 9 رنگ مختلف شامل سه ترکیب دو رنگ را می‌توان برای این مدل سفارش داد. استیکرهای روی کاپوت و در صندوق هم با پرداخت مبلغ بیشتر، اضافه می‌گردد.

مشخصات فنی نیسان ایکس‌تریل

با وجود این تغییرات گوناگون، مشخصات فنی نیسان ایکس-تریل بدون تغییر باقی مانده و همچنان با سامانه هیبرید e-Power در ژاپن قابل خریداری است. این سامانه، پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 144 اسب‌بخار قدرت، یک موتور برقی با 204 اسب‌بخار نیرو و گیربکس CVT را به همراه دارد. در این سامانه، پیشرانه درون‌سوز فقط به صورت ژنراتور عمل می‌کند.

در نسخه چهار چرخ محرک، یک پیشرانه برقی دیگر با 136 اسب‌بخار قدرت هم روی محور عقب نصب می‌گردد.

بروزرسانی نیسان ایکس-تریل در ژاپن

فروش نیسان ایکس-تریل با تغییرات جدید از ژوئن 2024 آغاز خواهد شد. این خودرو در ژاپن با قیمت پایه 3.6 میلیون ین (23.200 دلار) به فروش می‌رسد. قیمت پایه در نسخه 90 سالگی به 4.043 میلیون ین (26 هزار دلار) افزایش می‌یابد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari