گروه گریت وال به عنوان نوزدهمین خودروساز جهان، از نظر تیراژ تولید در جایگاهی بالاتر از برندهایی همچون نیسان و سوبارو قرار گرفته است. این شرکت با برندهای اورا، هاوال، وِی، تانک و البته گریت وال در بازار چند کشور جهان حضور دارد.

از مدتی پیش شایعاتی مبنی بر عرضه یک موتورسیکلت تورر توسط گریت وال به گوش می‌­رسید، اما اکنون و با معرفی برند سویو (Souo) در نمایشگاه بین‌المللی پکن، این شایعات به حقیقت پیوسته است.

ورود گریت وال به بازار موتورسیکلت کار آسانی نیست، مخصوصا که نخستین محصول برند چینی در این کلاس یعنی سویو S2000 GL، به رده بزرگانی همچون هوندا گلد وینگ قدم گذاشته است.

هرچند فعلا از مشخصات فنی دقیق سویو S2000 GL اطلاعی در دسترس نیست، اما به نظر می‌­رسد که این محصول با دست پر به میدان خواهد آمد. درحالی‌که گلد وینگ به پیشرانه 1.833 سی‌سی شش سیلندر و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه مجهز شده، سویو S2000 GL به پیشرانه 2 هزار سی‌سی 8 سیلندر با فناوری DOHC و گیربکس 8 سرعته دوکلاچه مجهز شده است.

کاملا واضح است که طراحی ظاهری سویو S2000 GL نیز با الهام از هوندا گلد وینگ شکل گرفته است. یکی از نقاط تمایز این مدل، طراحی زاویه‌­دار چراغ‌های جلوست، که سازنده آن‌ها را به فرم چشمان شیر در نقوش سنتی هنر چین نسبت می­‌دهد.

فریم آلومینیومی، دسته­‌ها، چنگالی جلو و البته طراحی سیستم تعلیق به صورت دوبل جناغی جلو با تک فنر عقب نیز نه فقط به هوندا گلد وینگ بلکه به ب ام و K 1600 شباهت دارد. به نظر می­‌رسد که چینی‌ها قصد دارند همان کاری که در صنعت خودرو انجام دادند را در ساخت موتورسیکلت هم تکرار کنند. البته در این مورد خاص باید توجه داشت که اصول مهندسی در طراحی موتورسیکلت‌های سنگین با پیشرانه حجیم تاحد زیادی یکسان است.

گذشته از ترمزهای برمبو با کالیپرهای چهار پیستون که در تصاویر قابل تشخیص است، به نظر می‌­رسد که سویو S2000 GL به مواردی شامل سیستم صوتی با ارتباط بلوتوث، گرمکن صندلی و دسته‌ها، کروز کنترل، ترمز پارک، سوئیچ دنده عقب برقی و سنسور نور چراغ‌ها مجهز باشد.

شروع ناحیه قرمز دورشمار موتور از 6 هزار، عدد 240 به عنوان بالاترین رقم سرعت‌سنج و نشان اینترنت 4G روی داشبورد، از دیگر ویژگی‌های قابل تشخیص براساس تصاویر است.

برای آگاهی از مشخصات فنی و سایر ویژگیهای سویو S2000 GL باید تا زمان رونمایی رسمی از آن در ماه‌­های آینده منتظر بمانیم.

گریت وال قصد دارد مدل‌های دیگری از جمله یک کروزر در کلاس هوندا Rune  را نیز تحت برند سویو عرضه کند.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari