چندی پیش شرکت بنتلی با عرضه سری ادیشن 8، از پایان نصب پیشرانه 8 سیلندر تنفس طبیعی در محصولات خود و همچنین پایان تولید نسل فعلی بنتلی کانتیننتال GT خبر داد. حال برند اهل بریتانیا خود را برای رونمایی از نسل جدید کانتیننتال GT آماده می­‌کند و حتی تعدادی تصاویر و برخی مشخصات فنی آن را هم اعلام کرده است.

هرچند با نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT مواجه هستیم، ولی به نظر می‌رسد که خودروی معرفی شده در سال 2017، تنها دچار یک فیس‌لیفت شده است.

همانطور که انتظار می‌­رفت، نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT به سامانه هیبرید شامل پیشرانه هشت سیلندر مجهز شده است، که در مجموع، 771 اسب‌بخار قدرت و هزار نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند که حتی از خروجی پیشرانه 12 سیلندر W12 موجود در بنتلی بتور هم بیشتر است چراکه بتور، 740 اسب‌­بخار قدرت و 999 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار دارد.

از مشخصات مجموعه باتری اطلاعی در دسترس نیست، اما براساس اعلام سازنده، برد حرکتی برمبنای WLTP به 80 کیلومتر می­‌رسد.

نخستین تصاویر از نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT

نسل جدید کانتیننتال GT به عنوان نیرومندترین محصول بنتلی، به فرمان‌پذیری چهار چرخ و سامانه چهار چرخ محرک همراه با تقسیم گشتاور، مجهز شده است. از دیگر فناوری‌های موجود در این خودرو می‌­توان به کمک‌­فنرهای دو مرحله‌­ای، دیفرانسیل لغزش-محدود و دستیار 48 ولتی ضدلغزش اشاره کرد. به واسطه این موارد، بنتلی از نسل جدید کانتیننتال GT به عنوان پویاترین محصول خود در طول 105 سال گذشته یاد می‌­کند.

اعداد مربوط به عملکرد نیز فعلا اعلام نشده است، اما می‌­توان اطمینان داشت که این خودرو از نسخه اسپید نسل قبل هم سریع‌تر باشد. آن کوپه 12 سیلندر می‌­توانست ظرف 3.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برساعت برسد و تا حداکثر سرعت 333 کیلومتر برساعت به حرکت ادامه دهد. البته این پیشرانه 6 لیتری توئین توربو پس از پایان تولید بنتلی بتور، در هیچ خودروی دیگری نصب نخواهد شد. اگر نسخه اسپید از نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT هم در کار باشد، باز هم امیدی به نصب این پیشرانه 12 سیلندر وجود ندارد.

با اضافه شدن متعلقات سامانه هیبرید، وزن نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT به مراتب بیشتر از نسل قبلی خواهد بود، که 2177 کیلوگرم وزن داشت. شاید این خودرو از وزن 2268 کیلوگرمی نسخه اسپید هم عبور کند، که البته چندان باعث نگرانی نیست.

نسل جدید بنتلی کانتیننتال GT در ماه ژوئن و در فرم کوپه رونمایی خواهد شد. نسخه روباز هم در فاصله کوتاهی معرفی می‌­شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari