مدتی پس از انتشار تصاویر مخفیانه از محصول جدید برند وویا، اکنون چند تصویر از این خودرو توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) منتشر شده است.

وویا به عنوان یکی از برندهای زیرمجموعه دانگ فنگ، در سال 2021 با نخستین محصول خود به نام فری (Free) وارد بازار شد. این برند با هدف ساخت خودروهای برقی و هیبرید نسبتا گران‌قیمت تاسیس شده است. پس از عرضه مدل‌های فری، دریم و پَشِن (چیسینگ لایت)، اکنون وویا برای عرضه چهارمین محصول خود آماده می‌­شود.

بنابر نشان‌های روی بدنه این خودرو، به نظر می‌­رسد که محصول جدید وویا با اسم «ژی یین» نامگذاری شده که با کلمه Soulmate به معنای همزاد، معادل است.

طراحی وویا ژی یین

ابعاد بدنه وویا ژی یین در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.725، 1.9، 1.636 و 2.9 متر اعلام شده بنابراین از فری، کوچکتر است. بدنه این خودرو بر رینگ‌های 20 اینچی استوار می­‌شود.

وویا ژی یین با چراغ‌های دو قسمتی جلو، کمی با سایر محصولات این برند تفاوت دارد. در تصاویر MIIT، این خودرو در دو نسخه به همراه پنل مشکی دماغه و بدون آن، دیده می‌­شود. از دیگر ویژگی‌های ظاهری وویا ژی یین می­‌توان به دستگیره مخفی‌شونده درها و چراغ سرتاسری عقب اشاره کرد.

کابین و امکانات وویا ژی یین

بنابر تصاویر مخفیانه که مدتی پیش از کابین وویا ژی یین منتشر شده است، می‌توان دو نمایشگر دیجیتال را تشخیص داد. این درحالی است که سایر محصولات این برند، به سه نمایشگر مجهز شده‌­اند.

مشخصات فنی وویا ژی یین

در اسناد MIIT، با اطلاعات نسخه برقی وویا ژی یین مواجه هستیم. این خودرو در مدل پایه، به یک موتور برقی با 292 یا 313 اسب­‌بخار قدرت مجهز شده است. در نسخه دو موتوره چهار چرخ محرک، قدرت هریک از پیشرانه­‌ها به 218 اسب­‌بخار می‌­رسد.

از سایر مشخصات همچون ظرفیت باتری و برد حرکتی هم فعلا اطلاعی در دسترس نیست. این احتمال وجود دارد که نسخه هیبرید وویا ژی یین هم در آینده نزدیک عرضه شود، چراکه وویا فری هم در چین فقط با پیشرانه هیبرید به فروش می­‌رسد.

انتظار داریم که وویا ژی یین تا قبل از پایان سال جاری در چین و مدتی پس از آن در روسیه عرضه شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari