نخستین تصاویر محصول جدید دیپال با نام L07، در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. برند دیپال که با اسامی شنلان و دیپ بلو (Deep Blue) هم شناخته می‌شود، در سال 2022 توسط چانگان و با هدف ساخت خودروهای هیبرید و برقی، تاسیس شده است.

پس از عرضه سدان لیفت‌بک SL03، کراس‌اور S7، شاسی بلند چهارچرخ محرک G318 و کراس‌اور S05، اکنون با پنجمین محصول از این برند مواجه هستیم که در دو نسخه برقی و هیبرید EREV عرضه خواهد شد.

توجه داشته باشید که شنلان SL03 در تایلند با نام L07 عرضه شده است. برخی کارشناسان اعتقاد دارند که برای جلوگیری از ایجاد سردرگمی برای مشتریان، احتمال دارد که شنلان با تغییر در روند نام‌گذاری محصولات خود، مدل‌های سدان را تحت سری L0 و مدل‌های کراس‌اور را تحت سری S0 عرضه کند.

گذشته از مسئله نا‌م‌گذاری، ذکر این نکته اهمیت دارد که بنابر قرارداد منعقد شده میان چانگان و هواوی در نوامبر 2023، از سامانه‌های هوشمند رانندگی طراحی شده توسط غول فناوری چینی در محصولات چانگان و البته دیپال استفاده خواهد شد.

مشخصات ظاهری دیپال L07

دیپال L07 از نظر ظاهری تا حد زیادی به SL03 و البته سایر محصولات این برند شباهت دارد. فرم کمانی چراغ‌های جلو و پیوسته چراغ‌های عقب، نشان نورانی در نمای عقب و همچنین باله متحرک، از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری این خودرو به شمار می‌آید.

بنابر اسناد وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT)، ابعاد بدنه چانگان دیپال L07 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.875، 1.89، 1.48 و 2.9 متر اعلام شده است. طول بدنه نسبت به SL03، پنجاه و پنج میلی‌متر افزایش یافته، در حالی که در سایر جهات بدون تغییر باقیمانده است.

وزن چانگان دیپال L07 در نسخه‌های مختلف بین 1865 تا 1880 کیلوگرم متغیر خواهد بود.

مشخصات فنی دیپال L07

چانگان دیپال L07 برقی به یک موتور برقی با 248 اسب‌بخار روی محور عقب مجهز شده است، اما نسخه هیبرید EREV این خودرو علاوه بر موتور برقی با 214 اسب‌بخار قدرت، یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 98 اسب‌بخار قدرت را نیز به همراه دارد. از سایر مشخصات فنی این خودرو از جمله ظرفیت باتری و برد حرکتی، فعلا اطلاعی در دسترس نیست.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari