شرکت ب ام و در طول نیم قرن گذشته، چند دستگاه خودروی هنری را در همکاری با هنرمندان مختلف معرفی کرده است.

امسال، خودروساز آلمانی به سراغ هنرمند اهل نیویورک یعنی Julie Mehretu رفته است، تا یک اثر هنری جدید را به طرفداران نمایش دهد. نقوش روی بدنه این خودرو با نام ب ام و M هیبرید #20 که براساس یکی از نقاشی­‌های خانم Mehretu با نام ‘Everywhen’ طراحی شده است، در روزهای ابتدایی مسابقات 24 ساعته لمان یعنی 15 و 16 ژوئن در پیست دلا سارته در معرض دید مخاطبان قرار می‌­گیرد.

بیستمین خودروی هنری ب ام و M هیبرید #20

در نقاشی مورد نظر، الگوهای تصویری دو بعدی به طرحی سه بعدی تبدیل شده است، تا پویایی و حرکت را به نمایش بگذارد. اما طرح انتزاعی روی بدنه خودروی هنری ب ام و، با قرار دادن نسخه تغییر یافته از تصاویر دیجیتال با الگوی نقطه‌ای، روکش‌های نئون و تزئینات مشکی ایجاد شده است.

این خودروی هنری را می­‌توان نمادی از ترکیب فناوری، طراحی و مسابقات اتومبیلرانی دانست.

رئیس هیات مدیره گروه ب ام و آقای اولیور زیپس ضمن اشاره به سابقه 50 ساله خودروهای هنری در شرکت ب ام و، از اثر هنری خانم Mehretu تمجید کرده است.

بیستمین خودروی هنری ب ام و M هیبرید #20

ب ام و M هیبرید #20 به عنوان بیستمین خودروی هنری ب ام و، پس از نمایش در پاریس، در کنار تعدادی دیگر از خودروهای هنری ب ام و در Lake Como به معرض نمایش درخواهد آمد. این خودروها در سال‌های 1975، 1976، 1977، 1979، 1999 و 2010 به ترتیب توسط آلکساندر کالدر، فرانک استلا، روی لیختن اشتاین، اندی وارهول، جنی هولزر و جف کونز طراحی شده‌­اند.

هدایت این خودرو در مسابقات لمان هم برعهده شلدون ون در لیند، رابین فریجینز و رنه رست قرار می­‌گیرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari