لوتوس C-01، یک موتورسیکلت منحصربه‌فرد است، که تنها ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته شده. بنابراین یکی از کمیاب‌ترین موتورسیکلت‌های جهان محسوب می‌شود. در تاریخ ۱ ماه ژوئن این موتورسیکلت به حراجی RM Sotheby می‌رود.

موتورسیکلت لوتوس C-01 در سال ۲۰۱۴ و در تورنتو کانادا ساخته شده است. این یکی از معدود نمونه‌هایی است که برای تحویل وارد آمریکای شمالی شده است. رنگ این موتورسیکلت، مشکی و طلایی بوده و از لیوری John Player Special الهام گرفته است.

مشخصات ظاهری موتورسیکلت لوتوس C-01

این موتورسیکلت آنقدر منحصر به فرد و زیباست که مالک بعدی‌اش می‌تواند از آن به عنوان یک قطعه هنری استفاده کند و هرگز سوارش نشود.

معرفی موتورسیکلت لوتوس C-01

گروه لوتوس این موتورسیکلت را تولید نکرده است؛ بلکه درواقع مجوز گرفت تا نام موتورسیکلت لوتوس را ثبت کند و سپس با شرکت سازنده خودروهای مسابقه‌ای آلمانی Kodewa همکاری کرد تا این موتورسیکلت ساخته شود.

این اثر هنری را  Daniel Simon طراحی کرده است. وی موتورهای درخشان فیلم Tron: Legacy را نیز طراحی کرده است. نسبت‌های بدنه آن غیرعادی به نظر می‌رسد؛ اما از هر زاویه زیبا و درخشان است. در بخش جلوی این موتورسیکلت، یک چراغ بزرگ دیده می‌شود و کمک‌های پهن با حروف بزرگ نام لوتوس دارد.

مشخصات فنی موتورسیکلت لوتوس C-01

قسمت اصلی بدنه و موتور آن، از کی‌تی‌ام RC8 R گرفته شده است. یک پیشرانه V تویین ۷۵ درجه با حجم ۱۱۹۵ سی‌سی که ۲۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. این نیرو از طریق گیربکس شش سرعته متوالی به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

معرفی موتورسیکلت لوتوس C-01

برخلاف ظاهر عضلانی و حجیم این موتورسیکلت، وزن آن کم‌تر از ۱۸۱ کیلوگرم است.

قیمت موتورسیکلت لوتوس C-01

مجموعه کانادایی Dare to Dream، این موتورسیکلت را به قیمت ۱۴۰ هزار دلار خرید و اکنون احتمالا با قیمتی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار به حراجی RM Sotheby می‌رود.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari