به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، «خودرو مارس» با ۱۹۰ اسب بخار قدرت و مجهز به یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه تر در سومین هفته خردادماه ۱۴۰۳ به بازار کشور معرفی خواهد شد.

براساس این گزارش، شرکت آرشام موتور با رونمایی از “خودرو شاسی بلند مارس” در نمایشگاه خودرو شیراز(۲۲ خردادماه جاری) نسبت به تولید و عرضه این خودرو اقدام خواهد کرد.

طراحی اصیل، مدرن و قدرتمند، رنگ آمیزی مناسب با سلیقه ایرانی، کابین جادار و ساکت با بهره مندی بیش از ۱۳۴ عایق صوتی، قطعات تریم داخل با کیفیت، عاری از هرگونه بو و گاز متصادشونده مضر، فیلترهای کامپوزیتی کابین با قابلیت جذب آلودگی و یون های منفی از جمله مشخصات مرتبط با طراحی خودرو مارس اعلام شده است.

موتور توربوشارژ ۱.۵ لیتر خودرو مارس برنده ۳ سال متوالی در لیست ۱۰ موتور و گیربکس برتر شده است و پاک و عاری از آلاینده های مضر در سطح استاندارد یورو۶ / یورو۵ می باشد.

خودرو مارس

در خصوص ساختار خودرو شاسی بلند مارس پیش از رونمایی رسمی اعلام شده است: این محصول از فناوری ساخت محصولات نظامی در تولید SUV بهره مند می باشد و در خودرو مارس از فولادهای آلیاژی با استحکام بالا(۱۰۰۰-۱۵۰۰ مگاپاسگال)، و تکنولوژی فرم دهی به قطعات بدنه با Hot Stamping استفاده شده است.

توزیع متوازن جریان نیرو در سازه خودرو با هدف حفظ ایمنی سرنشینان در تصادف، و طراحی هندسه بدنه با رویکرد نظامی برای کاهش ارتعاشات و ارتقاء ایمنی از دیگر مشخصات ساختار خودرو مارس اعلام شده است.

توسعه و تولید خودرو جدید مارس بصورت هوشمند و با مشارکت کارشناسان اروپایی انجام، و قابلیت شخصی سازی تمامی گجت های الکترونیکی مطابق سلیقه در این خودرو پیاده سازی شده است.

خودرو مارس

دوربین ۵۴۰ درجه پانورامیک با دید و تسلط کافی، سنسورها و رادار با پوشش حداکثری نقاط کور در خودرو شاسی بلند مارس بکار گرفته شده است.

خودرو شاسی بلند مارس قرار است با دو مدل C۳۰۰ و C۳۰۰ PRO از سوی شرکت آرشام موتور روانه بازار داخلی شود.

در ادامه دیگر مشخصات خودرو مارس را در کاتالوگ رسمی این خودرو پیش از رونمایی مشاهده می کنید:

کاتالوگ خودرو مارس

source

توسط autokhabari