جین‌پنگ XY، یک وسیله‌نقلیه ساخت چین است که چهار صندلی دارد و تماما برقی است. این موتور چهارچرخ، تجهیزات استاندارد کاملی داشته و حتی نوجوانان ۱۶ ساله می‌توانند با آن رانندگی کنند. برد حرکتی آن با هر بار شارژ به ۹۶ کیلومتر می‌رسد. این محصول برای بازار اروپا طراحی شده و اولین بار در ایتالیا و از نیمه تابستان عرضه خواهد شد.

این محصول با دو نوع باتری در دسترس بوده و شروع قیمت آن از حدود ۱۳ هزار دلار است.

طراحی جین‌پنگ XY

جین‌پنگ XY توسط شرکت Desner وارد ایتالیا خواهد شد. در نمای جلویی آن، یک نوار نوری LED چراغ‌ها را متصل کرده و شکل کلی بدنه نرم و محکم است.

مزیت اصلی این وسیله نقلیه، ابعاد آن است. ابعاد آن در نسخه L7e-CP، برابر ۲.۸۵/۱.۴۰/۱.۵۴ متر است و فاصله محوری آن ‌نیز به ۱.۹۴ متر می‌رسد.

رنگ بدنه نیز به طور استاندارد سفید است. اما رنگ‌هایی مانند آبی آسمانی پاستلی، سبز پاستلی و یاسی پاستلی نیز با پرداخت ۵۴۲ دلار در دسترس است.

کابین و امکانات جین‌پنگ XY

فضای داخلی آن کاملا مینیمال بوده، اما تمام موارد موردنیاز برای یک سفر و رانندگی را دارد. برای مثال، مواردی مانند نمایشگر مولتی‌مدیا لمسی، کنترلرهای صوتی، چراغ‌های پارکینگ LED، حالت‌ رانندگی اختصاصی، آینه‌های تاشو و همچنین سیستم تهویه و کولر در نسخه E-CCO، برای آن درنظر گرفته شده است. صندلی‌های آن، روکش پارچه‌ای و دوخت‌های متضاد دارند.

امکانات رفاهی و ویژگی‌های آن عبارتند از شیشه‌بالابرهای برقی جلو و عقب، کی‌لس استارتر، دو پورت USB برای شارژ سریع، بلوتوث، کابل شارژ Schuko و صندلی‌های عقب تاشو.

سیستم گرمایشی و بخاری در همه تریم‌های جین‌پنگ به طور استاندارد وجود دارد. اما تهویه مطبوع و کولر، در تریم  E-CCO و با قیمت ۱۲۰۰ دلار اضافه می‌شود.

مشخصات فنی جین‌پنگ XY

دو باتری و موتور برای آن درنظر گرفته شده است. مدل City، باتری ۶ کیلووات‌ساعتی و موتور ۴ کیلوواتی دارد. گشتاور پیشرانه ۷۹ نیوتن‌متر و برد حرکتی در این نسخه به ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

نسخه Long Range به باتری لیتیوم یون ۷.۶۸ کیلووات‌ساعتی تجهیز شده، که قدرت آن ۶ کیلووات است. گشتاور موتور برقی آن نیز به ۹۵ نیوتن‌متر می‌رسد و برد حرکتی آن نیز بیش از ۱۰۰ کیلومتر است. حداکثر سرعت نیز در این نسخه بهبود یافته و برابر ۶۵ کیلومتر برساعت است. حداکثر سرعت نسخه پایه تنها ۴۵ کیلومتر برساعت است.

قیمت و برنامه عرضه جین‌پنگ XY

همان طور که اشاره شد، قیمت نسخه پایه، یعنی City، حدود ۱۳ هزار دلار است. قیمت پایه نسخه Long Range، به ۱۶,۸۰۰ دلار می‌رسد. برای هر دو نسخه، تخفیف ویژه درنظر گرفته شده است.

در پایان سال ۲۰۲۴ رنگ تمام مشکی نیز قابل سفارش خواهد بود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari