به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، خطوط تولید خودروسازان بونیز برای تولید از خودرو پیکاپ و وانت ۱.۵ تن تا تریلی ۵۰ تن پیاده سازی و اجرا شده است.

براساس این گزارش، در حال حاضر کامیونت های بونیز ۶ و ۸.۵ تن در خط تولید این شرکت ساخته و به بازار کشور عرضه می شود.

برنامه شرکت خودروسازان بونیز در سال اول تولید و عرضه ۱۰۰۰ دستگاه کامیونت است و ظرفیت خط تولید این شرکت ساعتی ۴ دستگاه و سالانه ۵۰۰۰ دستگاه انواع محصول می باشد.

این شرکت در فضایی به وسعت ۷۲۰۰ متر بنا شده است و سوله های رنگ و سوله مونتاژ کشنده و دامتراک نیز در حال آماده سازی می باشد.

براساس اعلام مدیران شرکت خودروسازان بونیز، تا پایان امسال برای ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم در این شرکت خودروسازی ایجاد اشتغال خواهد شد.

همچنین تولید و عرضه کشنده ۴۴ تن در طرح توسعه خودروسازان بونیز(زیر مجموعه پرشیاخودرو) برای سال ۱۴۰۳ پیش بینی شده است.

در حال حاضر کامیونت بونیز ۶ تن به قیمت یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان و کامیونت بونیز ۸.۵ تن با قیمت یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان در نمایندگی های شرکت پرشیاخودرو و همچنین محل شرکت به مشتریان فروخته می شود.

کامیونت های بونیز از یک موتور ۴ سیلندر خطی سوپاپ بالا به حجم ۳۷۶۰ سی سی کامینز با ۱۵۵ اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر بهره می برد. سیستم سوخت رسانی در این محصول انژکتور و ریل سوخت مشترک(بوس آلمان) می باشد و استاندارد آلایندگی یورو۵ را پاس می کند. موتور این خودرو دارای ۱۶ سوپاپ و مجهز به توربوشارژ و اینترکولر است.

این کامیونت ها مجهز به جعبه دنده دستی مدل ایتون و ۱+۶ دنده است و سازنده محور آن شرکت DANA می باشد که حداکثر ظرفیت محور جلو ۲۷۰۰ کیلوگرم و حداکثر ظرفیت محور عقب ۵۵۰۰ کیلوگرم می باشد.

کامیونت بونیز از کلاچ تک صفحه ای خشک با فنر دیافراگمی و مکانیزم بادی-روغنی بهره می برد و نوع سیستم تعلیق آن در جلو و عقب فنر چندلایه شمشی همراه با کمک فنر تلسکوپی نوع صلب است. 

سیستم فرمان در این کامیونت از نوع فرمان ساچمه گردان – هیدرولیکی می باشد و سیستم ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه ای با حالت ترمزی بادی(پنوماتیک) تعریف شده است. در این محصول از سیستم ترمز ضد قفل مجهز به کنترل پایداری الکترونیکی و سیستم ترمز اضطراری پیشرفته(ABS+ESC+AEBS)، ترمز اگزوز و ترمز دستی فنری استفاده شده است.

سایر مشخصات ها شامل سیستم هشدار خروج از خط(LDW)، سیستم مولتی مدیا، سیستم تهویه مطبوع، شیشه بالابر برقی، چراغ جلو اتوماتیک، کروز کنترل، فضای خواب عقب، چراغ های مه شکن و قفل مرکزی می شود.

برای تماشای خط تولید کامیونت های بونیز اینجا کلیک کنید.

source

توسط autokhabari