زیکر قصد دارد تا هفته آینده شاسی‌بلند زیکر CX1E را معرفی کند. CX1E احتمالا پس از معرفی و عرضه به عنوان زیکر آرک شناخته شود. این خودرو به عنوان شاسی‌بلند‌ اصلی زیکر حضور خواهد داشت و بسیار مشابه زیکر 007 خواهد بود.

این دو مدل در پلتفرم، تکنولوژی و طراحی مشابه یکدیگر هستند. در تصاویر جاسوسی جدید از مدل جدید زیکر، زبان طراحی Hidden Energy مشابه زیکر 007 را مشاهده می‌کنیم. همچنین چراغ‌های ال‌ای‌دی دی‌لایت و طراحی خوشه‌ای چراغ‌ها توجه‌مان را به خود جلب می‌کنند که باز هم مشابه زیکر 007 است.

نوار چراغ 90 اینچی که متشکل از 2400 لامپ ال‌ای‌دی است، می‌تواند در ارتباط برقرار کردن با دیگر رانندگان در جاده موثر واقع شود. در بخش عقب، یک اسپویلر و درب صندوق عقب با طراحی انتهایی دم اردکی حضور دارند.

چراغ‌های عقب نیز به صورت سرتاسری طراحی شده‌اند. از تصاویر جاسوسی، متوجه شده‌ایم که در کابین یک نمایشگر شناور مرکزی بزرگ و کلاستر ابزار ال‌سی‌دی حضور دارند. فرمان چند کاره مشابه زیکر 001 نیز به چشم می‌خورد.

در کابین، نمایشگر اطلاعات سرگرمی 15.05 اینچی 2.5K اولد حضور دارد که در سه جهت می‌چرخد. همچنین، کلاستر ال‌سی‌دی منحنی، نمایشگر هدآپ 35.5 اینچی و… در این بخش حس مدرنیته را به بیننده منتقل می‌کنند. در این نمایشگرها، از تراشه اسنپدراگون 8295 کوالکام استفاده شده است.

زیکر از پلتفرم SEA جیلی، طراحی 800 ولتی و موتورهای سیلیکون کربید استفاده کرد تا شاهد عملکرد بهتری از این خودرو باشیم. نسخه‌های چرخ عقب متحرک به موتور 310 کیلووات و نسخه‌های تمام چرخ متحرک به موتور 165 کیلووات مجهز می‌شوند.

این مطلب را نیز بخوانید: زیکر ۰۰۹ با طراحی فوق‌العاده جذاب و قدرت استثنایی به بازار می‌آید

گزینه‌های باتری نیز مشابه زیکر 007 هستند که شامل نسخه گلدن جیلی (لیتیوم آهن فسفات) و Qilin کمپانی CATL می‌شوند. نمونه اول می‌تواند در عرض 15 دقیقه شارژ بردی برابر با 500 کیلومتر را به ارمغان بیاورد. نسخه دوم نیز به شارژ سریع مجهز شده که بردی بیش از 700 کیلومتر را به ارمغان می‌آورد.

احتمالا این خودرو با مدل‌هایی مانند تسلا مدل Y، دنزا N7 و فورد موستانگ Mach E رقابت کند. انتظار داریم قیمت این مدل بین 240,000 تا 350,000 یوان (33,050 تا 48,200 دلار) متغیر باشد. این خودرو تا انتهای سال احتمالا در نمایشگاه خودروی گوانگجو معرفی می‌شود.

source

توسط autokhabari