منتشر شده در 18 تیر 1403 ساعت 11:00


در همایش تولید و تجارت و بزرگداشت جشن صنعت و معدن استان مرکزی «آرین پارس موتور» واحد نمونه صنعتی استان شد

آیین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران برتر استان مرکزی با حضور استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل محیط زیست،نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی، رئیس خانه صنعت و معدن، جمعی از تولید کنندگان، معدنکاران و صنعتگران برجسته استان مرکزی در مرکز همایش‌های پروین اعتصامی هتل امیر کبیر اراک چهارشنبه۱۳ تیرماه سال جاری برگزار شد.

در این آیین تجلیل، شرکت آرین پارس موتور به عنوان واحد منتخب صنعتی استان در سال ۱۴۰۲ انتخاب شد.
رضا فکور معاون تولید شرکت آرین پارس موتور که به نمایندگی از مدیر عامل شرکت، لوح و تندیس صنعت را از استاندار مرکزی دریافت کرد در حاشیه این مراسم اظهار کرد: کسب این نشان نه تنها نشان دهنده تلاش و همت مضاعف مجموعه آرین پارس موتور است بلکه نمایانگر تعهد و پشتکار مدیران و کارکنان شرکت در جهت نیل به اهداف و رسیدن به جایگاه واقعی صنعت خودرو سازی کشور است.

فکور در ادامه با اشاره به دستاوردهای این واحد صنعتی تصریح کرد: برنامه‌های توسعه‌ای مختلفی در آرین پارس موتور پیش‌بینی شده است که بخشی از آنها در سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

به گفته وی، مهمترین پروژه هایی که در دست اجرا بوده و به بهره برداری می‌رسد شامل پروژه فضا‌ها و کانکس‌های اداری، تکمیل خط تولید بدنه لاماری و افزایش ظرفیت آن، ایجاد فضاهای مسقف برای انبارش قطعات،مواد اولیه و… است.
 
معاون تولید شرکت آرین پارس موتور با بیان اینکه در حال حاضر دو سالن مجزا تولید در اختیار شرکت است، افزود: یک سالن به مونتاژ خودروی سواری لاماری ایما اختصاص دارد. سالن دیگر نیز به مونتاژ خودرو‌های تجاری اختصاص یافته که به دو خط مستقل تجهیز شده که یک خط به تولید کامیونت‌های تجاری با برند جک و خط دیگر نیز به تولید کشنده با برند شک موتو اختصاص یافته است.
 
 به گفته وی در حال حاضر ۹۰۰ نفر به صورت مستقیم در این واحد صنعتی مشغول به‌کار هستند. براساس آمارهای موجود این مجموعه در سال گذشته رشدی ۲۲۰ درصدی در تولید را به ثبت رسانده است، فکور در این باره گفت: در مجموع ۱۲۹۷۵ دستگاه خودرو تولید شده است که از این میزان ۹۴۱۴ دستگاه مختص خودروی سواری لاماری ایما بوده است.

در همایش تولید و تجارت و بزرگداشت جشن صنعت و معدن استان مرکزی «آرین پارس موتور» واحد نمونه صنعتی استان شد

پروژه خط تولید بدنه سواری لاماری ایما از مهمترین پروژه‌های این مجموعه محسوب می شود که تجهیزات آن به طور کامل خریداری شده و در سالن تولید نصب شده است. به گفته فکور به زودی تولید آزمایشی آن آغاز می شود و پس از دریافت مجوزهای لازم به صورت تولید انبوده ۵  دستگاه در ساعت تولید خواهد شد.
 
معاون تولید مجتمع صنعتی آرین پارس موتور درباره دیگر برنامه های این مجموعه بیان کرد: از نیمه دوم امسال تنوع محصولات بیشتری خواهیم داشت. یک محصول جدید سواری و حداقل ۳ محصول کشنده به بازارعرضه خواهیم کرد. دو محصول جدید کامیونت نیز به خط تولید اضافه می‌شود. درنتیجه سال ۱۴۰۳ به لحاظ تنوع محصول سال متفاوتی برای آرین پارس موتور خواهد بود.
 
وی تاکید کرد: رسالت اصلی شرکت تولید خودروی با کیفیت است ولی در کنار تولید اهداف جانبی را نیز با جدیت دنبال می کنیم که مهمترین آن‌ها انجام مسئولیت های اجتماعی شامل حفظ محیط زیست و توسعه فضای سبز در محوطه کارخانه و مشارکت در  برنامه های فرهنگی شهرستان است.
 
در این بین آرین پارس موتور از آموزش نیروی انسانی غافل نشده و تلاش کرده تا با آموزش های لازم نیروهای ماهر و متخصص نقش خود را به خوبی ایفا کنند. این موضوع در سرعت توسعه اثر گذار است.

سالن تولید سواری لاماری در فضایی به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع با ظرفیت تولید ۱۴ دستگاه در ساعت و سالن تولید محصولات تجاری با مساحت حدود ۱۲ هزار متر مربع با ظرفیت تولید ۴ دستگاه کامیونت و ۳ دستگاه کشنده در ساعت فعال است و خودرو لاماری ایما، اولین محصول آرین پارس موتور است که در سایت این شرکت واقع در شهر خمین بر روی خط مونتاژ قرار گرفته است.

 مجموعه صنعتی آرین در تلاش است تا با تولید خودروهای مدرن، ایمن و بروز نقشی مهم در صنعت خودروسازی کشور ایفا کند.

source

توسط autokhabari