شرکت مرسدس می‌باخ، از یک مدل S کلاس ویژه رونمایی کرده که روح مسابقه قایق‌رانی 1939 را زنده می‌کند.

مشخصات ظاهری مرسدس بنز می‌باخ S680

این محصول ساخته شده است، تا 150 سالگی شرکت نقره‌سازی Robbe & Berking را جشن بگیرد و به آن ادای احترام کند. این نسخه ویژه براساس خودرو فوق لوکس می‌باخ S680 ساخته شده و بدنه آن دو رنگ است؛ رنگ آبی Nautical متالیک، نیمه بالایی بدنه را پوشانده و سایر بخش‌ها به رنگ قرمز Patagonia درآمده، که یادآور دریاهای آزاد است. این دو رنگ با یک نوار سفید Opalite متالیک از یکدیگر جدا شده‌اند.

قایق بادبانی اسفینکس (Sphinx) 21.48 متر طول دارد و در سال 1939 توسط قایق‌سازی Abeking & Rasmussen ساخته شد. این قایق در طول سال‌ها، چندین بار دست به دست شد. اما از سال 2005 به شکوه سابق خود بازگشت. یکی از مالکان فعلی آن، Oliver Berking بوده که موسس شرکت کشتی سازی Robbe & Berking Classics در فلنزبورگ است. این شرکت با می‌باخ همکاری می‌کند.

مشخصات کابین مرسدس بنز می‌باخ S680

فضای داخلی این می‌باخ ویژه، از فضای بیرونی آن هم خاص‌تر است. صندلی‌ها، سقف، پانل درها و حتی فضاهای ذخیره سازی کابین، با چرم ناپا انحصاری Manufaktur Exclusive می‌باخ پوشیده شده و رنگ آن سفید کریستال است. این روکش با دوخت‌های خاکستری Orion همراه است.

با توجه به این که این می‌باخ به قایق بادبانی ادای احترام می‌کند، قطعا مقدار قابل توجهی چوب در آن به کار رفته است. تزئینات چوب گردو، که شبیه عرشه کشتی ساخته شده، با نوارهای تزئینی آلومینیومی همراه است. حروف برند می‌باخ، به صورت نورانی روی رکاب‌های جانبی خودرو حک شده است.

مشخصات فنی مرسدس بنز می‌باخ S680

پیشرانه این خودرو، یک پیشرانه V12 توئین توربوشارژ با حجم 6 لیتر است که 603 اسب‌بخار قدرت و 900 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. البته علاوه بر مدل پرچمدار S680، می‌باخ کلاس اس در تریم‌های S580 (با پیشرانه V8 توئین توربوشارژ)، S480 ویژه بازار چین (با پیشرانه شش سیلندر خطی) و S580e (با پیشرانه شش سیلندر خطی و سیستم پلاگین هیبرید) نیز در دسترس است.

می‌باخ اطلاعات مربوط به قیمت این S680 منحصر به فرد و حتی نام مالک آن را منتشر نکرده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari