ناتیلوس در کارخانهٔ چانگان تولید می‌شود و طی سه‌ماههٔ دوم امسال، با ۸,۲۷۳ دستگاه، پرفروش‌ترین خودروی لینکلن بوده است.

سال گذشته فورد خود را آمریکایی‌ترین خودروساز دانست زیرا در تولید، صادرات و اشتغال در ایالات‌متحده پیشتاز است. هرچند این ادعا را نمی‌توان زیر سؤال برد اما جالب است بدانید پرفروش‌ترین خودروی لینکلن در آمریکا از چین وارد می‌شود. ما در مورد نسل جدید ناتیلوس حرف می‌زنیم که در سه‌ماههٔ دوم سال جاری ۸,۲۷۳ دستگاه فروخته و با اختلاف قابل‌توجهی بالاتر از کُرسیر با ۶,۵۶۳ دستگاه و اویاتور با ۵,۶۶۴ دستگاه قرار گرفته است. ناتیلوس در کارخانهٔ چانگان تولید می‌شود و اوایل سال جاری راهی بازار آمریکا شد.

این خودرو موفقیت بزرگی را به دنبال داشته و به گفتهٔ لینکلن، خریداران شیفتهٔ نمایشگر ۴۸ اینچی آن شده‌اند که تقریباً کل عرض داشبورد را پوشش داده است. ناتیلوس با دو پیشرانهٔ مختلف به بازار عرضه می‌شود. موتور پایه یک نمونهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو است که ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. علاوه بر این، خریداران می‌توانند یک نسخهٔ هیبریدی را هم با پیشرانهٔ ۲ لیتری توربو، موتور الکتریکی ۱۳۴ اسب بخاری و گیربکس CVT انتخاب کنند. این ترکیب مجموعاً ۳۱۰ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور را ارائه می‌کند.

ناتیلوس هیبریدی علاوه بر قدرت بیشتر، با مصرف ترکیبی ۷.۸ لیتر در هر صد کیلومتر، بنزین کمتری هم می‌سوزاند. این رقم به میزان قابل‌توجهی از مصرف ترکیبی ۹.۸ لیتری نسخهٔ بنزینی کمتر است و بنابراین تعجبی ندارد که ۴۴ درصد از خریداران این کراس‌اوور لوکس نسخهٔ هیبریدی را انتخاب کرده‌اند. درحالی‌که فروش کرسیر، اویاتور و ناتیلوس همگی افزایش پیدا کرده، نویگیتور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کمتر فروخته است. از این خودرو در سه‌ماههٔ دوم امسال تنها ۳,۴۲۳ دستگاه فروخته شده که تقریباً به‌اندازهٔ فروش یک ماه کادیلاک اسکالید است.

آمار فروش محصولات لینکلن در سال ۲۰۲۴

مدل سه‌ماههٔ دوم ۲۰۲۴ سه‌ماههٔ دوم ۲۰۲۳ تغییر (درصد) نیمهٔ اول ۲۰۲۴ نیمهٔ اول ۲۰۲۳ تغییر (درصد)
کُرسیر ۶,۵۶۳ ۵,۶۰۸ +۱۷ ۱۲,۸۴۹ ۹,۶۳۱ +۳۳.۴
ناتیلوس ۸,۲۷۳ ۶,۸۵۱ +۲۰.۸ ۱۷,۵۰۴ ۱۲,۳۵۶ +۴۱.۷
اویاتور ۵,۶۶۴ ۲,۹۷۷ +۹۰.۳ ۱۱,۹۱۴ ۸,۲۱۳ +۴۵.۱
نویگیتور ۳,۴۲۳ ۴,۶۸۸ -۲۷.۰ ۶,۵۵۰ ۸,۸۵۸ -۲۶.۱
کل برند ۲۳,۹۲۳ ۲۰,۱۲۴ +۱۸.۹ ۴۸,۸۱۷ ۳۹,۰۵۸ +۲۵.۰

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۶ رای

source

توسط autokhabari