منتشر شده در 18 تیر 1403 ساعت 17:00


آغاز عرضه مجهزترین کراس اوور وارداتی در سامانه

شرکت دیار خودرو مدتی قبل خبر داد که قصد دارد تا خودرو Beijing X55 را به‌ صورت وارداتی عرضه کند.

این شرکت در نمایشگاه خودرو تهران به‌ صورت رسمی از این خودرو رونمایی کرد و اکنون در آخرین لیست منتشرشده از خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه نام دیار خودرو و خودرو X55 Beijing دیده می‌شود. خودرویی که از لحاظ فنی و آپشنی مزیت‌های رقابتی فوق‌العاده‌ای دارد و علاوه بر اینکه قدرت و گشاورش نسبت به رقبا هم کلا خود بیشتر است آپشن های خاصی همچون اتو پارک فعال را نیز دارا است. به بهانه این عرضه در این مطلب نگاهی به این محصول لوکس و قدرتمند خواهیم انداخت.

بیجینگ (Beijing)  برند جدید  گروه خودروسازی بایک  ،شریک تجاری مرسدس بنز در چین میباشد .
این خودرو که تقریباً پرشتاب‌ترین کراس اوور وارداتی به‌ حساب می‌آید از یک موتور ۱.۵ لیتری توربو باقدرت ۱۸۵ اسب بخار و گشتاور ۳۰۵ نیوتن متر بهره می‌برد که یک گیربکس اتوماتیک دو کلاچه ۷ سرعته مجهز شده تا قدرت و توان موتور را به چرخ‌های جلو انتقال دهد.

برند بایک همیشه بر روی توانمندی موتور و قوای محرکه تأکید بسیاری داشته و به‌ عنوان‌ مثال در همین خودرو، موتور نصب‌شده بر روی آن حدود ۱۵ نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به رقبا خود تولید می‌کند.
این خودرو در کلاس چانگان CS55Plus و چانگان Uni-T سایپا قرار دارد ولی توانایی‌های فنی آن نسبت به رقیب اصلی وارداتی خود یک سر و گردن بالاتر است. این خودرو در بسیاری از کشورهای مطرح جهان عرضه‌شده و در بازار روسیه هم جایگاه بسیار خوبی دارد.

طراحی ایکس ۵۵ بسیار مدرن است و در نمای ظاهری و داخلی از ظرایف زیادی برخوردار است. چراغ‌های جلو و طرح جلو پنجره در این خودرو بسیار جذاب هستند و دستگیره‌های مخفی این خودرو که بعد از باز کردن خودرو با ریموت از بدنه بیرون می‌آیند. در داخل اتاق نیز طراحی صندلی‌ها، داشبورد و ادوات دیگر بسیار مدرن و جسورانه طراحی‌ شده‌اند. صندلی‌های اسپرت، کنسول میانی با طراحی معلق، دریچه‌های سیستم تهویه متفاوت همه و همه با الگو گرفتن از کابین جت جنگنده طراحی‌ شده‌اند.

source

توسط autokhabari