جت اسکی‌های کاوازاکی اولترا در نسخه‌های گوناگون و با سطح عملکردها و ویژگی‌های مختلفی عرضه می‌شوند و ما می‌خواهیم این محصولات را به‌طور کامل معرفی نماییم.
جت اسکی کاوازاکی اولترا

کاوازاکی اولترا ۱۶۰LX-S نسخه پایه از جت اسکی‌های این شرکت است که چندین ویژگی مدل پرچم‌دار ۳۱۰ همچون توانایی حرکت در آب‌های متلاطم را به همراه دارد. مدل بعدی این خانواده اولترا ۱۶۰LX است که به سیستم صوتی و بلوتوث مجهز شده و بنابراین مالک می‌تواند در آن به موسیقی دلخواه خود گوش دهد. افرادی که ماهیگیری دوست دارند می‌توانند مدل جدید اولترا ۱۶۰LX-S آنگلر را سفارش دهند که از ناوبری پیشرفته برخوردار شده و به کولر فابریک مجهز است.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

آخرین عضو خانواده جت اسکی کاوازاکی اولترا هم سری ۳۱۰ شامل مدل‌های ۳۱۰X، ۳۱۰LX-S و ۳۱۰LX است. این خانواده در واقع فول ترین جت اسکی سری اولترا به شمار می‌رود و با پیشرانه مجهز به سوپرشارژر در دسترس است. جت اسکی‌های کاوازاکی اولترا گزینه‌هایی قدرتمند محسوب می‌شوند و می‌توانند در شرایط مختلف آبی بکار گرفته شوند. مدل‌های ۱۶۰LX-S، ۱۶۰LX و ۱۶۰LX-S آنگلر همگی از پیشرانه ۴ سیلندر ۱۴۹۸ سی‌سی استفاده می‌کنند و قوی‌ترین آن‌ها یعنی سری ۳۱۰ به سوپرشارژر و سیستم پمپ جت بزرگ‌تر مجهز شده تا توانایی‌های آبی بیشتری داشته باشد. جت اسکی‌های اولترا این شرکت از نظر ظاهر و عملکرد در نقطه مقابل مدل‌های جت میت هستند.

کاوازاکی اولترا سری ۱۶۰

مدل‌های ۱۶۰ در واقع نسخه‌های پایه از سری اولترا به شمار می‌روند و یک پله بالاتر از جت اسکی‌های پایه STX قرار می‌گیرند. مشکل این است که رسیدن از مدل‌های STX به ۳۱۰ نیازمند بودجه بیشتری است و اینجاست که مدل‌های اولترا ۱۶۰ فاصله موجود را پر می‌کنند هرچند از نظر قیمتی، مدل‌های ۱۶۰ نزدیک‌تر به ۳۱۰ هستند تا STX. قیمت مدل ۱۶۰LX-S به حدود ۱۷ هزار دلار می‌رسد. این مدل از صندلی با طراحی ویژه سود می‌برد که به سوارکار اجازه می‌دهد در زمان راندن جت اسکی بایستد.

از نظر بصری مدل‌های ۱۶۰ تقریباً مشابه خانواده ۳۱۰ هستند و از طراحی پیشرفته V شکل سود می‌برند که باعث قابلیت مانور عالی و کنترل جت اسکی روی آب می‌شود. مدل ۱۶۰LX از سیستم صوتی ۲۰۰ واتی جت ساند کاوازاکی، چراغ‌های LED و صندلی ارگونومیک سود می‌برد و ۱۸ هزار دلار قیمت دارد. با اینکه مدل‌های ۱۶۰ فاقد سوپرشارژر هستند اما از نظر عملکرد کمبودی ندارند و یکی از کارشناسان می‌گوید شتاب گیری این جت اسکی‌ها به حدی است که بتوان به راحتی در آب‌های متلاطم سواری لذت بخشی داشت.

کاوازاکی اولترا ۱۶۰LX-S آنگلر

جدیدترین عضو خانواده جت اسکی کاوازاکی اولترا با نام ۱۶۰LX-S آنگلر شناخته می‌شود که دارای ویژگی‌های لازم برای ماهیگیری بوده و ۱۹ هزار دلار قیمت دارد. با اینکه قیمت این جت اسکی نسبت به برخی مدل‌های دیگر بالا به نظر می‌رسد اما همان عملکرد مناسب سایر مدل‌های اولترا را ارائه می‌کند. این نسخه دارای پیشرانه مشابه با سایر نسخه‌های ۱۶۰ است اما از سیستم‌های الکترونیکی کمکی سود می‌برد. شما می‌توانید حالت‌های مختلف قدرت، لانچ کنترل، کروز کنترل و دنده‌عقب هوشمند با کاهش سرعت را در این جت اسکی داشته باشید. مدل آنگلر نیز همانند سایر نسخه‌های ۱۶۰ از نمایشگر تمام رنگی و ناوبری استفاده می‌کند.

آنچه باعث تمایز واقعی این جت اسکی از سایر نسخه‌ها می‌شود تجهیز به امکانات مخصوص ماهیگیری همچون کولر است. همچنین سیستم یابنده ماهی نیز وجود دارد که امکان بررسی آب‌های اطراف را می‌دهد. این سیستم توسط گارمین ساخته شده و می‌توان با دکمه‌های مخصوص آن را کنترل کرد. کاوازاکی همچنین سیستمی برای پایداری بیشتر جت اسکی در زمان توقف طراحی کرده است. کولر ۱۴.۵ گالنی این مدل هم به تازه ماندن ماهی‌های صید شده کمک می‌کند.

کاوازاکی اولترا سری ۳۱۰

از نظر قدرت، هندلینگ و توانایی‌های حرکتی، جت اسکی‌های اولترا ۳۱۰ بهترین مدل‌ها هستند. با وجود پیشرانه سوپرشارژردار ۳۱۰ اسب بخاری، برخی مالکان مدعی شده‌اند این محصولات با فعال شدن حالت لانچ می‌توانند در حدود ۵ ثانیه از سرعت صفر به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت برسند. جت پمپ ۱۶۰ میلی‌متری نیز قدرت پیشرانه را به نیروی پیشران تبدیل می‌کند و نکته مهم اینکه تمامی این تغییرات تأثیر بسیار کمی روی وزن کلی جت اسکی‌های سری ۳۱۰ گذاشته‌اند. این سری محصولات در سه تیپ عرضه می‌شود به گونه‌ای که مدل‌های ۳۱۰X، ۳۱۰LX-S و ۳۱۰LX به ترتیب ۱۹، ۲۰ و ۲۱ هزار دلار قیمت دارند. مدل اول با طراحی مشکی و نئون قرمز عرضه شده و از تکنولوژی دنده‌عقب هوشمند سود می‌برد. مدل رده میانی ۳۱۰LX-S نیز به چراغ‌های LED، بدنه سبز و زرد رنگ و دوربین دنده‌عقب مجهز است و نهایتاً به مدل فول ۳۱۰LX می‌رسیم که با رنگ مشکی و طلایی، صندلی قابل تنظیم، سیستم صوتی و آفتاب‌گیر متمایز می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۶ رای

source

توسط autokhabari