شرکت ریمک با معرفی نسخه سفارشی نورا پانزدهمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفته است.


۱۵ سال از تأسیس شرکت ریمک در کرواسی می‌گذرد و چه راهی بهتر از معرفی یک نسخه سفارشی از ابر خودروی نورا برای گرامی داشت این موضوع وجود دارد؟ می‌خواهیم شما را با ریمک نورا نسخه سالگرد ۱۵ سالگی آشنا نماییم. جدای از نام و نشان این خودرو آنچه بیش از همه ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد رشد سریع این کمپانی در چنین صنعت بزرگ و رقابتی‌ای است. مت ریمک در سال ۲۰۰۹ این شرکت را تأسیس کرد چیزی که شاید در کرواسی امری غیرممکن به نظر می‌رسید. او سپس بی ام و سری ۳ نسل E30 خود را به خودرویی برقی تبدیل نمود و با استفاده از آن توانست رکوردهای جهانی متنوعی را در سال ۲۰۱۱ ثبت کند.

کانسپت وان این خودروساز اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت همان سال رونمایی شد و در سال ۲۰۱۶ نیز ریمک اولین خودروی خود را به دست مشتری رساند. این شرک در سال ۲۰۱۸ از خودروی C_Two رونمایی کرد که در نهایت به همان ابر خودروی ۱۸۸۸ اسب بخاری نورا بدل شد. میت ریمک همچنین راهی برای همکاری با بوگاتی پیدا کرد و سرانجام شرکت بوگاتی ریمک تأسیس گردید. با این تفاسیر آیا میت ریمک حتی وقتی برای استراحت و خواب داشته است؟ ظاهراً تعداد کارکنان برند ریمک در حال حاضر به بیش از ۲۲۰۰ نفر می‌رسد و در چهار کشور اروپایی دارای تأسیسات خودرویی است. همچنین کار ساخت و ساخت مقر اصلی ریمک هم‌اکنون در حومه شهر زاگرب ادامه دارد. خودروی نورا نسخه سالگرد ۱۵ سالگی برای گرامی داشت همه این دستاوردها معرفی شده است. تنها ۹ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد و همگی دارای رینگ‌های آلیاژی دو رنگ، نشان‌های ویژه و نوار مسابقه‌ای روی بدنه خواهند بود.

این خودروها همچنین از دکمه‌های مسی داخل کابین به همراه نشان‌های سفارشی و نوشته ویژه بهره خواهند برد. رنگ مسی موردبحث در بدنه نیز دیده می‌شود که برای اولین بار روی نورا نقش بسته و جذابیت خاصی به آن داده است. رنگ مسی یاد شده با طرح فیبر کربن بخش پایینی بدنه ترکیب می‌شود. قیمت هر نسخه از نورا سالگرد ۱۵ سالگی به حدود ۳ میلیون دلار می‌رسد و هر خودرو با کیف وسایل ویژه به دست مشتری خواهد رسید. ظاهراً هنوز چند نمونه از این مدل برای سفارش موجود بوده و رونمایی رسمی آن تا چند روز دیگر در فستیوال گوودوود انجام خواهد شد. مت ریمک می‌گوید:

صادقانه باید گفت زمانی که کارم را با اولین خودرو در گاراژ شروع کردم حتی آرزوی رسیدن به جایگاهی که امروز دارم را نداشتم. در آن سال‌ها لحظات بسیاری وجود داشت که واقعاً فکر می‌کردم این کمپانی شکل نخواهد گرفت و بنابراین حس می‌کنم رسیدن به این دستاورد ۱۵ ساله ارزش جشن گرفتن را دارد. نورا نسخه سالگرد ۱۵ سالگی خودرویی است که پیشرفت ما را به نمایش می‌گذارد

این مدیر جوان ادامه می‌دهد:

از گاراژ تا جهان، از نگرانی درباره ادامه مسیر تا ارزش چند میلیارد دلاری کمپانی، از تبدیل بی ام و سری ۳ تا تولید پرشتاب‌ترین خودروی تولیدی جهان و از شرکت تولید کننده هایپرکار تا تأمین کننده تکنولوژی برقی و ذخیره انرژی. همه این دستاوردها در کشوری به دست آمده که شاید در زمان تأسیس کمپانی ریمک چیزی شبیه فیلم‌های علمی تخیلی بوده است.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۹ رای

source

توسط autokhabari