به گزارش بازار، شبکه خبری یواس‌ای تودی در گزارشی اعلام کرد که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا NHTSA اخطاریه فراخوان ده‌ها هزار خودرو برای چندین خودروساز این کشور، از جمله فورد و جنرال موتورز صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، این سازمان نظارتی برای بیش از ۳۰۰۰۰ فورد موستانگ به دلیل نقص فنی و احتمال از دست دادن کنترل فرمان فراخوان صادر کرده است.

شرکت جنرال موتورز نیز می‌بایست ۸۶۲۲ دستگاه از وانت‌های شاسی بلند شورلت کلرادو و جی‌ام‌سی کانیون GMC Canyon مدل ۲۰۲۴ خود را فراخوان کند.

سازنده این خودروها اعلام کرد که حلقه قفلی که پمپ بنزین را به مجموعه مخزن سوخت محکم می‌کند ممکن است به طور کامل قفل نشده باشد. در نتیجه، این می تواند باعث نشت سوخت در هنگام تصادف شود.

بر اساس گزارش اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، هنگامی که نشت سوخت در نزدیکی منبع احتراق اتفاق می افتد، خطر آتش سوزی را افزایش می‌دهد.

شرکت ژاپنی تویوتا نیز ۱۱۴۱۸ دستگاه از خودروهای خود را در آمریکا فراخوان می کند.

این خودروساز گفت که پشت سری صندلی‌های راننده و سرنشین جلو ممکن است بدون فشار دادن دکمه باز کردن قفل، از جای خود بیرون بیاید.

طبق گزارش NHTSA، این موضوع می تواند خطر آسیب در هنگام تصادف را افزایش دهد.

این سازمان دولتی همچنین تأکید کرد که این خودروها با الزامات استاندارد فدرال ایمنی خودروهای موتوری (FMVSS) شماره ۲۰۲، در مورد پشت سری صندلی‌های سرنشینان خودرو مطابقت ندارند.

source

توسط autokhabari