سامانه ثبت سفارش خودروهای وارداتی جانبازان از روز هفدهم تیرماه در دسترس این گروه از متقاضیان قرار گرفته است. جانبازانی که پیش از این در سامانه جامع تجارت، درخواست خود را برای واردات خودرو به صورت شخصی اعلام و ثبت کرده بودند، اکنون می‌توانند ثبت سفارش اتومبیل خود را انجام دهند. در این مطلب، نگاهی به گام‌های اصلی ثبت‌نام خودروهای وارداتی جانبازان خواهیم داشت.


ثبت پرونده جدید، گام اول


در گام اول از ثبت‌نام،‌ لازم است تا جانبازان گرامی در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام کنند و در اصطلاح یک پرونده جدید برای خود ایجاد نمایند. اگر پیش از این چنین کاری را انجام داده‌اید، می‌توانید به مراحل بعد بروید. در غیر این‌صورت لازم است تا ابتدا ثبت‌نام در سامانه تجارت را انجام دهید.


خودروهای وارداتی جانبازان


گام دوم ثبت‌نام خودروهای وارداتی جانبازان، دریافت نقش مجوز موردی ایثارگران


بعد از ورود به حساب کاربری خود با نقش پایه حقیقی، از منوی سمت راست، عملیات پایه، گزینه بارگذاری صلاحی تها را انتخاب نمایید. از سربرگ «استعلام مجوز موردی» نوع مجوز موردی «افراد خاص – ایثارگران» را انتخاب کنید. سپس گزینه «استعلام مجوز موردی » را انتخاب نمایید .


دریافت گواهی امضای الکترونیکی یا دریافت توکن


برای برخی از فعالیت‌ها در سامانه جامع تجارت مانند «اعطای دسترسی به نمایندگان» یا «اخذ شناسه فروشنده خارجی»، باید«گواهی امضای الکترونیکی» دریافت نمایید.


معرفی نماینده، مرحله چهارم


در گام چهارم ثبت‌نام خودروهای وارداتی جانبازان، می‌توانید انجام فرآیند واردات را به شخص حقیقی یا حقوقی (شرکت‌ها) واگذار کنید. برای انجام این کار، باید وارد بخش فرآیند مدیریت نمایندگان شوید و دسترسی لازم را به شرکت یا فرد مربوطه اعطا کنید. این بخش اختیاری است. بنابراین اگر می‌خواهید خودتان اقدام به واردات خودرو نکنید، نیازی به معرفی نماینده نیست.


کیا سونت


برای اعطای نمایندگی، ابتدا وارد حساب کاربری شده و از منوی سمت راست، بخش «عملیات پایه»، قسمت «مدیریت نمایندگان»، گزینه «نماینده جدید» را انتخاب کنید. سپس اطلاعات فرم مربوطه را تکمیل نمایید. پس از اعطای نمایندگی، شخص نماینده باید با نقش پایه وارد حساب کاربری شود. سپس از قسمت «عملیات پایه،» «مدیریت پیشنهادهای نمایندگی» درخواست نمایندگی دریافت شده  را تأیید یا رد کند. در صورت تأیید، نقش نمایندگی برای نماینده ایجاد خواهد شد.


گام پنجم ثبت‌نام خودروهای وارداتی جانبازان، دریافت شناسه کالای وارداتی


 برای وارد کردن خودروی موردنظر، باید شناسه کالای آن را در سامانه جامع تجارت دریافت کنید. توجه داشته باشید که شناسه کالا برای هر کالای وارداتی، به ازای هر شخص حقیقی یا حقوقی صادر نمی‌شود. این شناسه مختص به کالا است. هر کالای وارداتی دارای شناسنامه مشخص، فقط یک بار شناسه کالا دریافت می‌کند. در صورت یکسان بودن اطلاعات شناسنامه کالا، باید از همان شناسه ثبت شده جهت ثبت سفارش کالا استفاده کنید. برای جستجوی شناسه کالاهای وارداتی، از منوی عملیات  شناسه کالا ،«جستجوی کالا» را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید جست وجوی کالا را بر اساس فیلترهایی مانند شناسه بین المللی کالا، شرح کالا و سایر موارد انجام دهید.

source

توسط autokhabari