استقلال شبیه میلان شده و هواداران می توانند به موفقیت احتمالی فرهاد مجیدی امیدوار باشند.
به گزارش "ورزش سه"، استفانو پیولی، سرمربی باتجربه میلان دیروز در نشست خبری پیش از دیدار این هفته تیمش مقابل تورینو مدعی شد تیمش این فصل تفاوت بزرگی با سال گذشته دارد.
روسونری که فصل قبل قافیه قهرمانی را در هفته های پایانی به اینتر باخت، این فصل حتی در روزهایی که فوق العاده نیست هم موفق به کسب پیروزی می شود و این یعنی تغییری بزرگ در مسیر موفقیت.
از نظر پیولی این مسیر می تواند به کسب جام ختم شود و به نظر می رسد استقلال ورژن لیگ بیست و یکم نیز تمام تمرکز خود را روی کسب سه امتیازهای سرنوشت ساز قرار داده است.
 

 
استقلال سال هاست موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر نشده و این انتظار تلخ در حال دو رقمی شدن است. هواداران این تیم در فصل جاری به هیچ مقامی جز قهرمانی رضایت نمی دهند و البته شروع تیم بر خلاف فصول قبل فرهاد نشان می دهد رسیدن به این هدف غیرممکن نیست.
استقلال در این دو هفته نمایش فوق العاده ای نداشته، اما موفق به کسب شش امتیاز ارزشمند شده و با ادامه این روند می تواند به فتح جام در این فصل امیدوار باشد. در ادامه تغییرات مهمی که استقلال تحت هدایت فرهاد مجیدی در این فصل داشته را مرور خواهیم کرد؛
1- استقلال بعد از هشت سال موفق به کسب پیروزی در دو دیدار ابتدایی خود شد. در تمامی این هشت فصل آبی پوشان حتی یک بار هم به مقام قهرمانی نرسیده بودند و این یعنی حداقل از نظر آماری تغییراتی در شرایط این تیم ایجاد شده است. برتری در اصفهان برابر ذوب آهن اتفاق مرسومی برای استقلال نیست و این یعنی یک سه امتیاز مهم که در مقاطع دشوار به داد این تیم می رسد. همچنین آبی پوشان برای اولین بار از سال  95 در فولاد شهر به پیروزی دست یافتند و این یعنی کسب امتیازات کامل در استادیومی که در سال های اخیر مشکل ساز بوده است.
 

 
2- استقلال در دو بازی اول خود موفق به ثبت کلین شیت شده و این خبر بسیار خوبی برای هواداران این تیم محسوب می شود. بر خلاف لیگ های معتبر اروپایی در پاره ای از موارد، در لیگ برتر ایران اغلب تیمی که بیشترین میزان کلیت شیت را داشته به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند و این یعنی تیم فرهاد مجیدی در صورت ادامه این روند از شانس بالایی برخوردار خواهد بود.
3- قرعه خوبی نصیب آبی پوشان شده و دیدارهای اول این تیم خیلی دشوار نیست. سه جدال احتمالا تعیین کننده برابر گل گهر، پرسپولیس و سپاهان در اواسط فصل و با فاصله برگزار می شود و بازی های اول و اخر این تیم خیلی دشوار نیست. شروع خوب در لیگ برتر همیشه  نقش مهمی در نتیجه گیری داشته و معدود تیمی بدون کسب امتیاز در هفته های ابتدایی به مقام قهرمانی دست یافته است.
4- جنس استقلال جور است. تقریبا در تمامی پست ها شاهد حضور یک بازیکن نسبتا باتجربه و یک بازیکن جوان هستیم که این ویژگی به فرهاد مجیدی فرصت می دهد از روش های مختلفی برای کسب پیروزی بهره بگیرد. به این ترکیب روزبه چشمی و احتمالا دو خرید خارجی جدید هم اضافه کنید تا متوجه شوید استقلال از نیروی انسانی کافی برای کسب موفقیت برخوردار است.
 

 
5- بعد از سال ها حداقل به نظر می رسد رابطه مناسبی بین کادر فنی و مدیریت استقلال برقرار است. فرهاد مجیدی در رفت و آمدهای فصول اخیر خود ثابت کرده خیلی اهل تعارف و بی دلیل تمجید کردن از مدیریت نیست و مصاحبه های اخیر او نشان می دهد حداقل در این مقطع او از عملکرد مدیریت جدید و آجورلو رضایت نسبی داشته است.
6- بررسی XG، ارسال های عمقی دقیق و منجر به خلق موقعیت، میانگین گل های زده و مواردی از این دست نشان می دهد نیاز با کیفیت خارق العاده ای برای موفقیت در لیگ ایران نیست. استقلال می تواند در طول فصل از این هم بهتر بشود، اما راز حفظ نتیجه و کسب این دست پیروزی های اقتصادی می تواند فرهاد مجیدی را به اولین مربی موفق استقلال بعد از امیر قلعه نویی در فتح قهرمانی لیگ تبدیل کند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *