تاکنون نمایشگرهای روان زیادی را دیده‌ایم. این نوع نمایشگرها یا تابلوها در بخش‌هایی همچون ایستگاه‌های اتوبوس و فرودگاه‌ها بکار رفته‌اند و ظاهر سفید و مشکی یا قرمز دارند. در این نمایشگرها کلمات یا عباراتی از یک طرف به طرف دیگر حرکت می‌کند. حالا به نظر می‌رسد هیوندای به دنبال استفاده از چنین نمایشگرهایی در جلوپنجره محصولات خود است تا اطلاعاتی را به دیگر رانندگان و عابران پیاده منتقل نماید.

در پتنت جدید هیوندای آمده است:
با توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار، تکنولوژی‌های مرتبط به خودروهای خودران مقیاس کامل توسعه یافته است. تحقیقاتی در رابطه با روش انتقال مؤثر اطلاعات از خودروهای خودران به خودروها و عابران پیاده انجام شده است.
ما در ابتدا فکر می‌کردیم یک نمایشگر عادی هم می‌تواند چنین کاری را انجام دهد اما اگر شما میلیون‌ها خودرو همچون آیونیک ۶ تولید کنید که از تکنولوژی مشابهی سود می‌برد، نمایشگر روان هزینه تولید کمتر و تعمیر راحت‌تری داشته و از برق کمتری استفاده می‌کند. در این پتنت آمده که سیستم موردبحث نیازمند نور در روی جلوپنجره یا پشت آن بوده تا بتواند پیام مدنظر را نمایش دهد.

این اختراع جدید شامل واحد کنترل برای انتقال پیام است. امیدواریم منظور از این واحد کنترل توانایی راننده برای کنترل پیام‌های روی جلوپنجره باشد. هیوندای همچنین گفته این سیستم می‌تواند برای هماهنگی با چراغ‌های رهنما پیکربندی شود و امکان برنامه‌ریزی نمایشگر روان برای باز شدن در درجات مختلف، نمایش میزان رنگ متفاوت و… را دارد.

اینکه به خودروها و عابران پیاده اطلاع دهید خودروی شما در چه حالتی قرار دارد اهمیت بیشتری خواهد داشت و به همین خاطر است که هیوندای قبلاً نصب آن در آیونیک ۶ را اعلام کرده است. احتمالاً این نوع نمایشگر شبیه نمونه بکار رفته در مینی ون جدید استاریا خواهد بود.
در شهرهای شلوغ این ویژگی کاملاً مفید خواهد بود زیرا افراد و رانندگان خواهند فهمید که خودروی مقابل در حالت خودران است یا خیر.
+AMG GT R)Audi R8)
خیلی خوبه
میشه به کسی که نور بالا انداخته سه چار فحش ناجور داد
فکرش رو کن تو جاده یک از جلو نور بالا بندازه بعد تو بنویسی
به پیام دارم برای اون سمند سفیده عزیز
***
MC20
دیگه ، یکی این samsung و از برق بکشه تا من قاطی نکردم . . . .
datsun
این عالیه بارها شده برا عابر یا ماشینهای دیگه وایسدم ولی شک داشتن عبور کنن این ایده ارتباط بین عابر و راننده ایجاد میکنه که از تصمیم هم آگاه باشن
ممد ژانگولر
من باشم به عابر پیاده برسم تکست میزنم «تفضل ، first ، اول شما» به تمام زبانها چون نمیدونم طرف کجاییه
اما تا سرم گرم تکست تایپ بازیه فکر کنم از روش رد بشم 😂
Aran+Milan
بچه گونه به نظر میرسه
mohamadreza
مسخره
یه روز وسط غربیلک فرمون صفحه نمایش میزارن !
یه روز هم این !
جمع کن بابا بند و بساطتو !
Avan
ایده ی جالبیه
رامتین
فارغ از این تکنولوژی که احتمالا اجرایی نخواهد شد بدلیل سیاستهای هر کشور، خود جلوپنجره را بسیار پسندیدم.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *