استفاده از سیستم ترمز اضطراری خودکار در خودروهای جدید از سال ۲۰۲۳ در استرالیا اجباری خواهد شد و به گفته‌ی دولت فدرال، این اقدام سالانه جان ۲۰ نفر را در این کشور نجات می‌دهد.
فناوری سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)، از ماه مارس سال ۲۰۲۳ به بعد در تمام خودروهای جدید معرفی شده در سراسر استرالیا اجباری خواهد شد. این فناوری از رادار برای اعمال خودکار ترمز هنگامی که راننده بیش از حد به خودروی جلویی نزدیک می‌شود، استفاده می‌کند.
به گزارش درایو، از مارس ۲۰۲۵ این سیستم ایمنی در تمام خودروهای جدید به‌طور کامل (از جمله مدل‌های موجود) الزامی خواهد بود. این قانون برای همه خودروهای سواری، شاسی‌بلندها و خودروهای تجاری سبک با وزن ناخالص کمتر از ۳/۵ تن اعمال می‌شود و همچنین باید شامل سیستم تشخیص عابر پیاده نیز باشد.
ترمز اضطراری خودکار خودرو
به گفته‌ی مسئولان دولت فدرال، این اقدام سالانه جان ۲۰ نفر را نجات می‌دهد و از ۶۰۰ آسیب جدی جلوگیری می‌کند. کارلا هوروگ، مدیرعامل برنامه ارزیابی خودروهای جدید استرالیا (ANCAP) در این زمینه گفت:
اعلام امروز دولت استرالیا مبنی بر اجباری کردن ترمز اضطراری خودکار، گامی خوشایند برای کاهش فاصله است تا اطمینان حاصل شود که همه وسایل نقلیه جدید به این تجهیزات و فناوری نجات‌بخش مجهز هستند. این دستاورد مهمی است و صنعت خودرو باید به خاطر تلاش‌هایش در دستیابی به چنین آمار مناسبی برای مداخله نظارتی تبریک گفت.
هم‌اکنون فقط کمتر از ۹۰ درصد از تمام وسایل نقلیه جدید برای فروش در استرالیا (۲۲۲ مدل از تقریباً ۲۵۰ مدل موجود) از سیستم ترمز اضطراری خودکار بهره می‌برند.
RKH7787
ببین چقد وضع مردمشون خوبه که همه میتونن ماشین ترمز خودکار بخرن
هیییییییییی………
😪
Irani
تو ایران هنوز ترمز ABS را نتونستند روی همه ماشینها نصب کنند!
onegold
تو ایران هنوز ترمز ABS و ایربگ آپشن حساب میشه
حسین
مخالف نیستم بخاطر ایمنی
ABOLFAZL.RAHMANI
ببین چقد وضع مردمشون خوبه که همه میتونن ماشین ترمز خودکار بخرن
هیییییییییی………
😪
آخ:-) ای کاش ماهم داشتیم که مردم بدبختمون نمیمردن:-)
میثم
وضع مردمشونو ول کنید
ببینید بخاطر جون ۲۰ نفر در سال چه قوانینی می‌گذارن و چقدر هزینه میکنن
البته که جون ۱ نفر هم ارزششو داره ولی منظورم کشور خودمونه که سالانه چند هزار نفر صرفا بخاطر این ارابه های مرگ وطنی با تکنولوژی ۳۰_۴۰ ساله می‌میرن.
حالا تکنولوژی جدید پیشکش
ARMAN
انشا الله تا سال ۱۵۰۰ همه آتا اشغالا ABS دار میشن.
انشا الله
علی
آها اینجا هم ماشینهای ایرانی ترمز دیسکی دارن
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *