صنایع تولیدی ایلیا و شرکت کیان موتور وارنا ، تصاویر رسمی و مشخصات دایون Y5 مونتاژی را اعلام کرده است. همچنین کاتالوگ رسمی این شاسی بلند دو دیفرانسیل از سوی این خودروساز منتشر گردیده است.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار ، صنایع تولیدی ایلیا و کیان موتور وارنا پیش از آغاز فروش دایون Y5 ، مشخصات رسمی این شاسی بلند را بر روی وبسایت خود اعلام کرده است. گفته می شود که در هفته های آتی فروش رسمی Y5 با قیمت کارخانه ای ۸۹۰ میلیون تومان (بدون محاسبه مالیات، عوارض و…) آغاز خواهد شد.
دایون Y5 به پیشرانه دو لیتری توربو شارژ مجهز است که ۲۰۲ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه دارای فناوری میتسوبیشی بوده و پیش از این در خودروهایی مانند فوتون تونلند S بنزینی توربو نصب گردیده است. توان این پیشرانه از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ های جلوی و عقب Y5 منتقل می شود. سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل این شاسی بلند چینی ساخت کمپانی بورگوارنر بوده و در محور عقب Y5 از قفل دیفرانسیل اتوماتیک کمپانی ایتون استفاده شده است.
۷ صندلی
صندلی راننده برقی
تهویه الکتریکی
کروز کنترل
نمایشگر لمسی
سامانه کنترل پایداری الکتریکی
ترمزهای دیسکی جلو و عقب
استارت دکمه ای
سانروف
دوربین عقب
رهیاب ماهواره ای
آینه های تاشوی برقی
تنظیم الکتریکی شدت پرتاب باد ردیف دوم و سوم
رینگ آلومینیومی
تریم داخلی چرم
حالت اسپرت، برفی و تیپ ترونیک جعبه دنده
حالت تک دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل سبک و دو دیفرانسیل سنگین
دو کیسه هوا
و…
شاسی بلند Y5 خودروسازی ایلیا به پیشرانه دو لیتری توربو ۲۰۲ اسب بخار و ۲۸۰ نیوتن متر مجهز است. این پیشرانه توان خود را از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ های جلو و عقب این خودرو می رساند. قابلیت تنظیم الکتریکی حالت انتقال قدرت به چرخ ها و قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب، از جمله ویژگی های فنی دایون Y5 به حساب می آید.
سانروف، صندلی برقی راننده، ۷ صندلی، استارت دکمه ای، کروز کنترل، نمایشگر لمسی، دوربین عقب، تهویه الکتریکی، تنظیم مستقل شدت پرتاب باد ردیف دوم و سوم، آینه های تاشو برقی، دو کیسه هوا و… از جمله امکانات دایون Y5 مونتاژ شده در صنایع خودروسازی ایلیا به حساب می آید. همچنین در نسخه های جدید و تولید انبوه Y5، سامانه کنترل پایداری الکتریکی هم به این شاسی بلند دو دیفرانسیل اضافه شده است.
به گفته مدیران ارشد خودروسازی ایلیا و کیان موتور وارنا، دایون Y5 با قیمت مصوب ۸۸۰ تا ۸۹۰ میلیون تومان از اواسط پاییز ۱۴۰۰ به فروش می رسد. البته به این عدد، هزینه های شماره گذاری و مالیات نیز اضافه خواهد شد که به این ترتیب، بهای Y5 تا حدی کمتر از یک میلیارد تومان برای مشتریان می شود.تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *