سفر وزیر صمت به سوریه برای حل صادرات خودرو به سوریه می تواند مشکلات پیش آمده را برطرف و فرصت توسعه صادرات را در اختیار خودروسازان قرار دهد. اما لازمه تحقق این موضوع همراهی خودروسازان و قطعه سازان برای تولید محصولات با کیفیت خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از خودروکار: ممنوعیت واردات خودرو از ایران در روسیه موضوعی بود که در هففته گذشته خبرساز شد.  شاید اهمیت این خبر به دلیل برنامه وزارت صمت برای توسعه صادرات خودرو باشد.
وزارت صمت در برنامه ای که برای صنعت خودرو در نظر گرفته، صادرات را جزو برنامه های اصلی در نظر گرفته است. از سویی دیگر توسعه صادرات صنعت خودرو به اجرای هرچه بهتر طرح واردات خودرو کمک خواهد کرد.
اما در این بین انتشار خبر ممنوعیت واردات خودرو از ایران و چند کشور دیگر در سوریه با واکنش های بسیاری همراه شد.
هرچند دلیل این تصمیم جلوگیری از خروج ارز از سوی سوریه بدلیل محدود بودن منابع ارزی اعلام شد اما از بعد روانی می تواند تبعاتی برای حضور ایران در بازارهای خارجی داشته باشد.
در این زمینه محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران چندی پیش گفت: بازار ایران با دقت رصد می شود و این موضوع تاثیرات منفی به همراه دارد.
درنتیجه نبود کیفیت کافی می تواند به برنامه صادراتی آسیب زده و تحقق این برنامه را دشوار کند . از سویی دیگر تعامل سیاسی- اقتصادی با همراهی وزارت صنعت و خارجه می تواند به حل مشکلات موجود در مسیر توسعه صادرات اثر گذار باشد.
حال موضوع صادرات خودرو به کشورهای منطقه باعث شد تا سفر به سوریه در دستور کار وزیر صمت قرار بگیرد و بتواند در حاشیه آن مسائل ارزی و گمرکی را نیز حل و فصل کند.
«علیرضا پیمان پاک» رییس سازمان توسعه تجارت ایران در این زمینه با تاکید بر اینکه سوریه به دلیل مشکلات ارزی محدودیت هایی وضع کرده است، تصریح کرد: این کشور به دنبال کاهش خروج ارز از این کشور، خواهان صادرات در مقابل واردات کالا است.
پیمان پاک با بیان اینکه «رضا فاطمی امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوریه سفر خواهد کرد، گفت: این نشست فقط برای حل موضوع خودرو نیست بلکه به دنبال رفع مشکلات ارزی و گمرکی صادرات نیز هستیم.
هرچند در این سفر مشکلات مربوط به صادرات خودرو به سوریه حل خواهد شد اما توسعه این برنامه و حضور در دیگر بازارها نیازمند افزایش کیفیت و توان رقابتی است موضوعی که با تعامل هرچه بیشتر خودروسازان و قطعه سازان محقق می شود.
همسایه ها یاری کنید تا به موقع فروش خودرو ساز کم نشهدر قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]
همسایه ها یاری کنید تا به موقع فروش خودرو ساز کم نشه


source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *