wp-header-logo-196.png

در کمتر از یک هفته، ورق بازی در استقلال به سود فرهاد مجیدی برگشت.
به گزارش فوتبالی، همه اتفاقاتی که فرهاد مجیدی می خواست به سود سرمربی افتاد و مخالفان او در مدیریت باشگاه، ناک‌اوت شدند. حالا استقلال تیمی است که دقیقا مطابق میل مجیدی شکل گرفته و شاید در این میان تنها پرویز مظلومی، مهره‌ای باشد که مجیدی چندان علاقه‌ای به حضورش نداشته باشد. چه بسا که از قبل هم علاقه ای به حضورش نداشت. این اتفاقات اما تمامی بهانه‌جویی‌ها را از سرمربی استقلال می‌گیرد؛ «توپ» در زمین مجیدی است و او دیگر نمی‌تواند گفته‌های قبلی‌اش را تکرار کند. از تغییر پست برادر تا حضور مدیر رسانه‌ای محبوبش که وزارت ورزش قبل و حتی مدیران قبل اجازه نمی دادند مدیررسانه ای مدنظرش کنارش باشد، همه و همه باعث شده استقلال فعلی، تیمِ فرهاد شود.
* کادر فنی
 همه آنهایی که فرهاد مجیدی می‌خواست و به حضورشان در کادر فنی علاقمند بود، حالا جزیی از تیم فنی او هستند. گابریل پین با هر سختی‌ای که بود، به تهران رسیده و مغز متفکر نیمکت آبی‌هاست. فرزاد مجیدی بالاخره صاحب پستی شده که البته چندان با توانایی‌های او همخوانی ندارد اما برای اینکه برادر فرهاد، کنار فرهاد باشد او از کارهای مدیریتی به کارهای فنی رسیده و حالا به برادرش مشاوره فنی می دهد. بهزاد غلامپور هم با هر متر و معیاری، همانی است که مجیدی برای تمرین‌دادن دروازه‌بان‌هایش می‌خواست. در این قاب حتی می‌توان و باید نام صالح مصطفوی را هم نوشت. آنالیزوری که دوست دارد نقش کمک مربی و حتی مربی را ایفا کند و البته عجیب است که فقط در استقلال باید او را دید.

* سرپرست
  بیژن طاهری به عنوان سرپرست جدید استقلال دو نکته دارد؛ اولا رابطه بسیار خوبی با مجیدی دارد و ثانیا از هر دو سرپرست قبلی استقلال که حضورشان در این پست، نافرجام بود در رده پایین‌تری قرار دارد. طاهری هرگز در کارهای اجرایی حاضر نبوده و کار فنی کرده است درحالیکه سرپرست یک تیم بیشتر باید در امور اجرایی و میدانی حاضر باشد و از این نظر، طاهری قطعا نسبت به بهرام امیری اگر گزینه بدتری باشد، گزینه بهتری نیست. طاهری در قیاس با جواد زرینچه هم گزینه استقلالی برتری محسوب نمی‌شود. حضور طاهری اما می‌تواند یک حسن ویژه برای کادر فنی استقلال و مجیدی داشته باشد. طاهری در امور فنی بی‌نقص است و این را قبلا به عنوان عضو کادر فنی شفر نشان داده است. بهترین روزهای فرشید باقری در استقلال درست همان مقطعی بود که طاهری با این بازیکن به صورت اختصاصی تمرین می‌کرد. در هر حال در فوتبال ایران باید باور کنیم که متخصص ها در جاهایی باشند که تخصصش را ندارند!
* بازیکنان
  هیات‌مدیره و مدیرعامل قبلی استقلال بارها اعلام کردند تمامی نفرات لیست مجیدی به جز شیمبا، جذب شده‌اند و سرمربی آبی‌ها هم هرگز اعتراضی به این اظهارنظر نکرد. بنابراین تیم فعلی استقلال با وجود همه کم و کسری‌هایش، مورد تایید مجیدی بوده و هست. ضمن اینکه روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی قرار است به لیست اضافه شوند و اگر خود فرهاد مجیدی اجازه دهد رشید مظاهری هم می تواند برگردد. ضمن اینکه استقلال به دنبال یکی دو مهاجم خارجی از جمله جووینکو و کی روش استنلی هم هست. در هر حال این تیم با سلیقه و نظر فرهاد مجیدی بسته شده و جای هیچ بهانه ای هم در صورت عدم نتیجه گیری وجود ندارد. 
 
 
* هیات‌ مدیره
فرهاد  مجیدی آشکارا با اصغر ملکیان به عنوان رییس هیات‌مدیره مشکل و زاویه داشت. اما حالا خبری از ملکیان نیست و هیات مدیره آبی‌ها با حضور افرادی شکل گرفته که فعلا مجیدی را حمایت می‌کنند. مجتبی عبداللهی جزو معدود مدیران شهرداری در دوران ریاست قالیباف است که استقلالی به حساب می‌آید و محمد مومنی هم پیش از حضور در این جمع، همیشه حامی مجیدی بوده. درباره مظلومی هم باید گفت او ترجیح می‌دهد مشکلاتش با مجیدی را پنهان کرده و به عنوان حامی او در هیات‌مدیره ادامه بدهد. افضلی هم که سابقه فرهنگی دارد از طرفداران استقلال است و احتمالا از 4 گلی که فرهاد مجیدی به پرسپولیس زده خاطرات خوشی دارد.

* مدیرعامل
  آجرلو به جای مددی؛ مجیدی چنین معادله‌ای را حتی در خواب هم نمی‌دید. مددی از همان روز اول که حکم سرمربیگری استقلال را به مجیدی داد، مخالف او بود. آقای مدیرعامل، همه تلاشش را کرد این پست به ساکت الهامی یا سرمربی دیگری برسد ولی حریف اعضای وقت هیات‌مدیره نشد. درگیری‌های بعدی هم که دیگر مثل سریال‌های هر شبی تلویزیون بود. آجرلو اما به نسبت مددی، سیاست‌مدارتر است و اگر هم مشکلی با مجیدی داشته باشد، عیان نمی‌کند. توافق برای تمدید قرارداد 3ساله مصداق این ادعاست هر چند هنوز چیزی روی کاغذ امضا نشده است و اقدامی برای ثبتش نشده و به نظر هم می رسد که احتمالا نخواهد شد. حتما یادتان هست که آجرلو حتی برای اخراج مربی محبوبش از پاس ترجیح داد یک نامه عاشقانه بنویسد و پس از انواع و اقسام قربان‌صدقه‌ها، در خط آخرش حکم به اخراج مجید جلالی بدهد. در هر حال باید با واقعیات کنار آمد حتی اگر تلخ باشند!
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari