wp-header-logo-455.png

مهدیه قاسمی
خبرها از وزارت صمت حاکی از آن است که دوباره تولید خودروهای گازسوز در دستور کار خودروسازان قرار گرفته است، وی در ادامه با اشاره به تصمیم  وزارت صمت در خصوص بازگشتن این خودرو ها به چرخه تولید گفت: با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، برقی‌سازی از اتوبوس شروع خواهد شد.
منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت این خبر را تأیید کرده و گفت: در سیاستگذاری‌های صورت گرفته دوباره به سمت استفاده از سوخت گاز می‌رویم، با توجه به زیرساخت‌های موجود در گاز طبیعی فشرده، یکی از بهترین سوخت‌ها برای استفاده، سوخت گاز است.

پیش از این گفته شده بود که علت کاهش تولید خودروهای گازسوز مربوط به سیاست‌گذاری دولت سیزدهم و تصمیمات وزارت نفت بوده است. در سال 1400 تولید دوگانه‌سوزها کمتر از ۱۰هزار دستگاه بود که نسبت به سال 99 کاهش ۵۰ درصدی داشته است. طی این سال‌ها یعنی از 16 الی 17 سال پیش که استفاده از گاز طبیعی برای سوخت خودروها آغاز شد، سهم خودروهای دوگانه‌سوز در سبد تولیدات خودروسازان کم بود و شرکت‌های خودرویی تمایلی به تولید چنین خودروهایی نداشتند؛ چرا که اعتقاد دارند هزینه تولید خودرو گازسوز بیشتر از بنزینی است و از سوی دیگر در این حوزه هنوز قطعه‌سازان داخلی نتوانستند کشور را به سمت خودکفایی ببرند. از آنجا که آلایندگی خودروهای گازسوز کمتر است، وزارت صمت در برنامه‌های خود، می‌خواهد تولید خودرو گازسوز را به خودروسازان تکلیف کند.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کاهش آلایندگی، گفت: یکی از شرکت‌های خودروساز در زمینه کاهش آلایندگی خودروها سرمایه‌گذاری کرده و موفق شده تا موتور پایه گازسوز تولید کند و در حال حاضر نیز با افزایش گنجایش مخزن گاز، میزان پیمایش خودرو را افزایش می‌دهد.

او مهم‌ترین اقدام در ارتقای کیفیت را، طراحی و تولید محصولات جدید دانست و گفت: با این راهبرد جامع به سمت تولید محصولات جدید خواهیم رفت و براساس آن کیفیت جهش خواهد یافت.

منطقی با بیان اینکه کیفیت، مسیری رو به جلو است و سه اقدام اساسی در این مورد صورت گرفته، افزود: نخستین اقدام توقف تولید خودروی ناقص است و تولید به صورت عبور مستقیم صورت می‌گیرد، همچنین خودروسازان در کل فرایند‌های تأمین و تولید و خدمات پس از فروش، روند‌های کیفی را تعریف کرده‌اند.

او اضافه کرد: باید به سمت تولید موتور‌های کم مصرف پیش رویم که ایران خودرو در این زمینه برنامه جامع و کاملی دارد تا مصرف سوخت را به زیر پنج لیتر کاهش دهد.حرکت به سمت تولید خودرو‌های دوگانه برقی و گازی و برقی‌سازی خودرو‌ها نیز از دیگر راهکار‌های مدنظر است.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، برقی‌سازی از اتوبوس شروع خواهد شد، افزود: وزارت کشور و شهرداری برنامه بسیار خوبی در این زمینه دارند که یک گام رو به جلو در جهت کاهش آلایندگی محسوب می‌شود.

او گفت: بخشی از واردات خودرو به نوسازی ناوگان اختصاص خواهد یافت و در صورت افزایش تولید خودرو در داخل کشور، مازاد تولید برای جایگزینی خودرو‌های فرسوده استفاده خواهد شد.
طرح جدید فروش نقدی و اقساطی محصولات گروه بهمن به صورت آنلاین از ساعت 10 صبح روز سه شنبه مورخ 21 تیرماه 1401 فعال خواهد شد. این طرح از روز …
طرح فروش بدون قرعه کشی وانت پراید 151 شرکت سایپا از هفته آینده آغاز خواهد شد.  آغاز طرح از ساعت 9 صبح شنبه  18 تیرماه 1401 بوده و تا زمان…
قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو، از وارد کردن خودرو‌های جدید این شرکت  به سبد محصولات ایران خودرو خبر داد.پورمجیب اعلام کرد: در سال ۱۴۰۱ ایران خودرو…
مدیران خودرو در ادامه بروزرسانی سریالی سبد محصولات خود صبح امروز با برگزاری تست درایو آریزو6 پرو در پیست آزادی با حضور اصحاب رسانه، گامی دیگر به عرضه جدیدترین محصول…
گروه خودروسازی مدیران خودرو، مطابق معمول هرماه، جدیدترین طرح فروش محصولات ام وی ام این شرکت را ویژه ماه جاری اعلام کرد. گروه خودروسازی مدیران خودرو، پس از افزایش قیمت…
مکث موتور در جدیدترین طرح فروش خود شرایط اقساطی ویژه‌ای را برای آفرودسواران و علاقه‌مندان به آفرود اعلام کرد.سرپرست فروش شرکت مکث موتور با اعلام طرح فروش جدید این شرکت…
سلام ماشین خشک تحویل گرفتم، دریچه گازش خرابه، الان 10روزه ماشین خوابوندن،تا قطعه بیاد،دهنمون سرویس…
چرا ویدیو ها برای من باز نمیشه ؟
سلام.علاقمند خرید فوتون اتوماتیک ساوانا هستم ولی از بابت خدمات پشتیبانی نگرانم. لطفاً راهنمایی کامل…
سلام بنده با 206 sd v1 مدل 87 صفر تا صد رو در 10.1 ثانیه…
برای منم تحویل برج پنج هست. انصراف میدم. ظلم اشکاری که جای هیچ اعتراضی نیست….
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source

توسط autokhabari