wp-header-logo-976.png

هیوندای به تازگی در اندونزی از مینی ونی جذاب و سه ردیفه با طراحی چشمگیر رونمایی کرده است؛ مینی ونی که قرار است با قیمتی کاملاً اقتصادی، سهم بازار این سگمنت را برای کمپانی هیوندای به طور قابل توجهی افزایش دهد.
در مینی ون جدید هیوندای یعنی استارگیزر (Stargazer) شاهد سبک طراحی سیال هستیم؛ دماغه خودرو با پکیج چراغ های دو قسمتی و خصوصاً نوار ال ای دی که سرتاسر عرض خودرو را فراگرفته است، به سرعت ما را به یاد برادر بزرگ تر یعنی استاریا می اندازد. در نمای کناری از بارزترین مشخصات می توان به شکل و شمایل خاص پنجره های کناری و گلگیرهای کات خورده استارگیزر اشاره کرد.
بالاخره به نمای عقب می رسیم. در این بخش شاهد چراغ های به هم پیوسته در یک قاب مشکی مثلثی شکل هستیم که طرحی مشابه هیوندای بایون دارند و سبب جذابیت بیش تر ظاهری برای استارگیزر شده اند.
طراحی داخلی خودرو به سبک جدید محصولات هیوندای صورت گرفته است. مانیتور ۸ اینچی خودرو و کلاستر نیمه دیجیتال آن اگرچه به هم پیوسته نیستند، اما در یک قاب یکپارچه قرار گرفته اند. چینش صندلی های خودرو به صورت ۲+۲+۲ و یا ۲+۳+۲ به سفارش مشتری قابل انتخاب هستند. هنگام باز بودن هر سه ردیف صندلی، فضای بار ۲۰۰ لیتر خواهد بود اما با خواباندن صندلی‌ های ردیف سوم، این فضا به ۵۸۵ لیتر افزایش پیدا می‌کند.
هیوندای استارگیزر در چهار تیپ مختلف به نام‌ های اکتیو، ترند، استایل و پرایم ارائه می‌شود و بسته به تیپ خودرو، تجهیزات و امکانات ایمنی و رفاهی آن شامل مواردی از قبیل پد شارژر وایرلس، سیستم‌های کمک‌ رانندگی همچون دستیار حفظ حرکت میان خطوط، سیستم جلوگیری از برخورد از جلو و عقب، رادار نقاط کور و … خواهد بود.
استارگیزر دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۴۶۰، ۱۷۸۰ و ۱۶۹۵ میلی متر و فاصله محوری آن ۲۷۸۰ میلی متر اعلام شده و وزن خالص این خودرو ۱۲۰۹ کیلوگرم است.
هیوندای برای مینی ون استارگیزر فقط و فقط از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با حداکثر قدرت ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر استفاده کرده است. گیربکس این خودرو نیز از نوع ۶ سرعته دستی و یا اتومات IVT مخفف Intelligent Variable Transmission است که نیروی تولیدی پیشرانه را به چرخ های جلو می رسانند.
گفتنی است استارگیزر برای بازار هند به پیشرانه ۱.۴ لیتری توربوشارژ و ۱.۵ لیتری توربودیزل نیز مجهز خواهد شد.
قیمت پایه این مینی ون کره ای از حدود ۱۶ دلار آغاز شده و در کامل ترین تیپ به ۲۱ هزار دلار افزایش می یابد.
رضا صفرآبادی فراهانی
پایگاه خبری اسب بخار
هیوندای برای مینی ون استارگیزر از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با حداکثر قدرت ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر استفاده کرده است.
هیوندای استارگیزر در چهار تیپ مختلف به نام‌ های اکتیو، ترند، استایل و پرایم ارائه می‌شود و بسته به تیپ خودرو، تجهیزات و امکانات ایمنی و رفاهی آن شامل مواردی از قبیل پد شارژر وایرلس، سیستم‌های کمک‌ رانندگی همچون دستیار حفظ حرکت میان خطوط، سیستم جلوگیری از برخورد از جلو و عقب، رادار نقاط کور و … خواهد بود.
قیمت پایه این مینی ون کره ای از حدود ۱۶ دلار آغاز شده و در کامل ترین تیپ به ۲۱ هزار دلار افزایش می یابد.قسمت دوم فصل هشتم اسب بخار به تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور اختصاص دارد و در آیتم «خودروچی» هم به سراغ مقایسه هیوندای وراکروز و تویوتا پرادو دو در اتاق FJ120 رفته ایم که در یک رده قیمتی قرار دارند.
در قسمت اول فصل هشتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی سانگ یانگ تیوولی اسپشیال (توربو) رفته ایم و این کراس اوور کره ای را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه کرده ایم.


source

توسط autokhabari